Hírek

2011. December 11. 07:14, vasárnap | Sport
Forrás: mno.hu/MTI

Magyar éremeső Szczecinben

Cseh László 200 méter pillangón arany-, Jakabos Zsuzsanna 100 méter vegyesen ezüst-, míg Takács Krisztián 100 méter gyorson bronzérmet szerzett a lengyelországi rövid pályás úszó Európa-bajnokság szombati napján.

Cseh László, aki Szczecinben már mind a 200, mind a 400 méter vegyest megnyerte, a leghosszabb pillangós műfajban is ellenállhatatlannak bizonyult. Sokáig csak a harmadik pozícióban haladt ugyan, ám a hajrában már csupán az óra lehetett igazi ellenfele: nyert 1:50.87 perccel, jelentősen faragva korábbi magyar rekordján (1:51.55 p), amely 2007. december 15-e óta élt. Emellett nem mellékesen begyűjtötte saját 13. rövid pályás Eb-címét, amely egyszersmind a 30. ilyen aranya a magyar úszósportnak. A szám másik magyar finalistája, az ifjúsági olimpiai bajnok Biczó Bence a 6. lett 1:53.22-vel.

Jakabos Zsuzsanna rendkívül szoros csatában, az utolsó ötven méteren óriásit hajrázva, 59.72 másodperces idővel lett második, míg a szám másik magyarja, Verrasztó Evelyn 1:00.17 perccel negyedikként zárt.

Takács Krisztián bronzérmet szerzett 100 méter gyorson a rövid pályás úszó Európa-bajnokság szombati napján. A szám másik magyarja, Kozma Dominik a nyolcadik helyen végzett.

Takács megközelítve saját, 2009-ben felállított országos csúcsát (47.31), 47.46 másodperces idővel ért célba.

Mindkét magyar erősen kezdett, próbáltak menni a mezőnnyel. Ez inkább Takácsnak sikerült, aki a táv felénél harmadikként fordult. Kozma egy kissé leszakadt, ám Takács tartotta magát és az utolsó 25 méteren nagyot hajrázva szerezte meg a bronzérmet.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 25. 08:13, csütörtök | Sport

A végén fordított a Fradi, döntőbe jutott a Magyar Kupában

A már bajnok Ferencváros jutott másodikként a labdarúgó MOL Magyar Kupa fináléjába, mivel szerdán hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a másodosztályban éllovas Nyíregyházát, Balmazújvárosban.

2024. Április 25. 08:02, csütörtök | Sport

Második helyen zárt Benyó Máté Nyirádon

A szezonnyitó máriapócsi győzelem után Nyirádon a második helyet szerezte meg a Korda Racing csapatában versenyző Benyó Máté, Kovács Sámuel a dobogó legfelső fokára állhatott.

2024. Április 24. 14:30, szerda | Sport

Veszélyben a feljutás, a Győr azonnali hatállyal menesztette Kuznyecov Szergejt

A labdarúgó Merkantil Bank Ligában harmadik helyen álló ETO FC Győr azonnali hatállyal szerződést bontott Kuznyecov Szergej vezetőedzővel.

2024. Április 24. 07:51, szerda | Sport

MOL Magyar Kupa - A Paks jutott elsőként a döntőbe

A bajnokságban harmadik helyezett Paksi FC jutott elsőként a labdarúgó MOL Magyar Kupa fináléjába, miután kedden hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a vendég Kisvárdát.