Városlista
2026. január 22, csütörtök - Vince

Hírek

2021. Május 28. 13:01, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Lőfegyverrel visszaélés miatt emeltek vádat három férfi és egy nő ellen

Lőfegyverrel visszaélés miatt emeltek vádat három férfi és egy nő ellen

Lőfegyverrel visszaélés miatt emelt vádat a Pécsi Járási Ügyészség három férfi és egy nő ellen.

Varga-Koritár György, a Baranya Megyei Főügyészség vezetője az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében azt írta: a vádlottak tavaly szeptemberben lőfegyverrel és az ahhoz tartozó lőszerekkel üzleteltek egymással, de a tartásukhoz egyiküknek sem volt engedélye.

Ismertette: a vádirat szerint az egyik férfi felajánlotta férfi ismerősének, hogy nekiadja nagyapja engedély nélkül tartott puskáját a hozzá tartozó lőszerekkel, amennyiben szerez neki egy királypitont.

Az ismerős az ajánlatot elfogadta, megszerezte a kért óriáskígyót, elcserélte a fegyverre és lőszerekre, jóllehet a tartásukra neki sem volt engedélye.

Az így megszerzett puskát és lőszereket a férfi egy ideig a saját lakásában tartotta, majd félve attól, hogy a kislánya megtalálja, megkérte a szomszédban lakó nőt, hogy a továbbiakban azokat ő őrizze.

A nő a fegyvert és a töltényeket átvette, és a lakásában elrejtette.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.

2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld

Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV

A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.

2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld

Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet

A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.

2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld

Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá

Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.