Városlista
2026. január 30, péntek - Martina

Hírek

2017. Február 26. 08:49, vasárnap | Kék hírek
Forrás: mti

Lángoló házból mentettek ki egy idős asszonyt

Lángoló házból mentettek ki egy idős asszonyt

Egy martfűi lángoló házból mentettek ki egy idős asszonyt a rendőrök szombaton.

A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság Tevékenység-irányítási Központjába szomaton 23 óra 37 perkor érkezett bejelentés egy martfűi lakástűzről. A helyi rendőrök 3 perc alatt a helyszínre értek és látták, hogy az emeletes ház tetőszerkezete lángokban áll. Csiki Szabolcs főtörzsőrmester és Balassi István főtörzsőrmester megkísérelték betörni a bejárati ajtót, eközben a ház egyik ablakában megláttak egy idős asszonyt. Az ablakon keresztül hatoltak be az égő épületbe és mentették ki a bajban lévő nőt. Ezután a járőrök visszamentek a füsttel megtelt házba, azt átvizsgálták, további mentésre szoruló személyt nem találtak.

A tüzet az időközben a helyszínre érkező katasztrófavédelem munkatársai oltották el. A mentőszolgálat szakemberei az asszonyt és a rendőröket megvizsgálták, ellátták, a 72 éves nőt füstmérgezés gyanúja miatt kórházba vitték.

A szakemberek elsődleges helyszíni véleménye szerint a tűz elektromos zárlat miatt keletkezhetett, az idegenkezűséget kizárták.

Címkék: martfű, mentés, rendőr, tűz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 30. 13:44, péntek | Kék hírek

Bekábszerezve lövöldözött Balatonszepezden

A Veszprémi Járási Ügyészség indítványára elrendelte a bíróság annak a 60 éves férfinak a letartóztatását, aki január 28-án este kábítószer hatása alatt lövöldözött a balatonszepezdi házának udvarán.

2026. Január 30. 07:07, péntek | Kék hírek

Kábítószer és alkohol hatása alatt állt a Romániában súlyos balesetet szenvedett görög kisbusz vezetője

Kábítószer és alkohol hatása alatt volt annak a Romániában balesetet szenvedett görög kisbusznak a sofőrje, amelyben hét ember vesztette életét - közölte csütörtökön az ügyben eljáró lugosi vádhatóság szóvivője.

2026. Január 28. 07:32, szerda | Kék hírek

Átvette a volánt a fiatalkorú utas, majd fának hajtott

A Kecskeméti Járási Ügyészség közúti baleset gondatlan okozása miatt vádat emelt egy fiatalkorúval szemben, aki azután, hogy a sofőrtől menet közben átvette a vezetést, fának hajtott az utasokkal teli furgonnal.

2026. Január 26. 06:58, hétfő | Kék hírek

Életveszélyes a jégen tartózkodni!

Életveszélyes a jégen tartózkodni, az enyhülő időjárásban olvad a természetes vizek jege, ezért senki ne menjen a jégre - figyelmeztetett az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője vasárnap.