Városlista
2026. július 19, vasárnap - Emília

Hírek

2017. Március 17. 05:02, péntek | Belföld
Forrás: mti

Kilenc év börtön kapott az édesanyját megölő kegyetlen hercegszántói férfit

Kilenc év börtön kapott az édesanyját megölő kegyetlen hercegszántói férfit

Különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés miatt nem jogerősen kilenc év börtönre és kilenc év közügyektől eltiltásra ítélte a Kecskeméti Törvényszék azt a férfit, aki megölte az édesanyját

- közölte a törvényszék csütörtökön az MTI-vel. A közlemény szerint a sértett és a vádlott már évek óta egy háztartásban éltek, amikor a 31 éves férfi - 2014. decemberében, nem sokkal karácsony előtt - hercegszántói otthonukban halálra szurkálta.

A bíróság úgy értékelte, hogy a vádlott az átlagosat lényegesen meghaladó, rendkívüli embertelenséggel, brutalitással követte el a bűncselekményt.

A férfi a nő holttestét elrejtette, de egy aggódó rokon hívására kiérkező rendőrök másnap megtalálták.

Mint írták, a vádlott beszámítási képessége - személyiségzavara folytán - nem teljes, ami a büntetés mértékét csökkentette. Az ítélet ellen az ügyész súlyosításért, a vádlott és védője pedig enyhítés érdekében jelentettek be fellebbezést.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 19. 15:00, vasárnap | Belföld

Pósfai Gábor: a mielőbbi bérrendezés a legfontosabb feladat a belügyi ágazatban

A mielőbbi bérrendezést nevezte a belügyi ágazatban a legfontosabb feladatnak Pósfai Gábor belügyminiszter szombati Facebook-bejegyzésében.

2026. Július 19. 14:00, vasárnap | Belföld

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli államfőre lenne szükség

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli köztársasági elnökre lenne szükség.

2026. Július 19. 08:34, vasárnap | Belföld

Sulyok Tamás aláírja a 17. alaptörvény-módosítást

Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírja az alaptörvény tizenhetedik módosítását. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.