Hírek
2020. Február 12. 08:31, szerda |
Belföld
Forrás: infovárosok
Két autóst is durván repesztve fotóztak le az 54-esen
Mindkét szabályszegő 300 ezer forintos büntetést és 8 büntetőpontot kapott.
A kecskeméti rendőrök az 54-es főúton ellenőrizték a sebességet a minap. Az akció során két olyan autót is bemértek, amelyek a lakott területen kívüli megengedett legnagyobb, 90 kilométeres sebességet jócskán túllépték. Az egyik 210-zel, a másik 226-tal közlekedett.
Mindkét gyorshajtó 300 ezer forint bírságot és 8 büntetőpont kapott – közölte a rendőrség.
Hozzátéve, hogy az ellenőrzések célja elsősorban a közlekedési balesetek megelőzése, a jogsértő módon közlekedők forgalomból történő kiszűrése. A sebességmérés tapasztalatai azt mutatják, hogy a járművezetők továbbra sem számolnak a gyorshajtás kimagasló baleseti kockázatával.
A rendőrség nem győzi elégszer hangsúlyozni, hogy a gyorshajtás a közúti balesetek bekövetkezésének egyik legfőbb oka. Sebesség túllépése esetén sokszorosára nő a fékút, és a vezető nem ura többé a járművének. A gyorshajtó járművezető felelőtlen magatartásával ráadásul nem csak a saját, de mások testi épségét is veszélyezteti – tették hozzá.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 02. 15:00, csütörtök | Belföld
KSH: a GDP-arányos hiány 4,7 százalékos volt 2025-ben
2026. Április 02. 13:00, csütörtök | Belföld
A cseh elnök szerint Szijjártó teljesen elvesztette a hitelességét, Szijjártó válaszolt
Lavrovval folytatott szívélyes beszélgetései miatt adott hangot félelmeinek a cseh elnök.
2026. Április 02. 11:00, csütörtök | Belföld
Főpolgármesteri Hivatal: aláírták a Budapesti Kerékpáros Futárok Közlekedésbiztonsági Chartáját
2026. Április 02. 09:00, csütörtök | Belföld
A külföldön dolgozó fiataloknak is biztosítaná a 3%-os hitelt a kormány
A kormányzat jelenleg is vizsgálja, hogyan tudja az Otthon Start hitelprogramot, a fix 3 százalékos hitelt kiterjeszteni és biztosítani a külföldön dolgozó magyarok számára is
