Városlista
2026. július 8, szerda - Ellák

Hírek

2011. Október 27. 07:21, csütörtök | Belföld
Forrás: OrintPress

Újra 300 felett az euró

Újra 300 felett az euró

Ismét jelentősen gyengül a forint. Újra 300 forinton az euró. A svájci frank 246, míg a dollár 216 forint fölé emelkedett. Egyelőre nem világos, hogy a nemzetgazdasági miniszter nyilatkozata hozzájárult-e ehhez.

Közben Demján Sándor, az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség elnöke mai tájékoztatóján azt mondta, hogy Magyarországnak szüksége van a külső finanszírozásra. Szerinte 300 forint feletti euróárfolyam esetében a jegybank kamatemelésre kényszerülhet, ami 15 százalékos hitelkamat esetén azt is okozhatja, hogy nem éri meg forintosítani a devizahitelt. A nagyvállalkozó a takarékszövetkezeteket óva intette attól, hogy nagyösszegben hitelezzenek forintban a devizakölcsönüket kiváltani készülőknek.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 07. 20:57, kedd | Belföld

MTVA: elsötétült az M1 és leállt a Kossuth Rádió

Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.

2026. Július 07. 10:00, kedd | Belföld

Társadalmi egyeztetés indult a megye és kormánymegbízott elnevezésekről

Társadalmi egyeztetés indult hétfőn a megye és kormánymegbízott elnevezésekről. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és az ahhoz kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.

2026. Július 07. 07:46, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Tisza minden határt átlép, emberit, erkölcsit, jogállamit

A Tisza minden határt átlép: emberit, erkölcsit, jogállamit - közölte a Fidesz elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.