Városlista
2026. március 25, szerda - Irén, Írisz, Lúcia

Hírek

2020. Április 02. 11:01, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Ismét megdőlt a hidegrekord

Ismét megdőlt a hidegrekord

Csütörtökre virradóra is megdőlt a hidegrekord - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán.

Azt írták, mostanáig április 2-án mínusz 8,6 fok volt a hidegrekord, amelyet 2005-ben a Nógrád megyei Zabarban regisztráltak.

Most ennél nyolc állomáson is alacsonyabb értéket mértek. Az új napi rekord végül mínusz 11,3 fok lett, amit a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Nyírlugoson mértek.

Megjegyezték azt is, hogy a magyarországi mérések óta ez a harmadik legalacsonyabb áprilisi hőmérséklet. Az első két helyen a szerdai adatok állnak (mínusz 11,9 Zabar és mínusz 11,7 Nyírlugos).

A pénteki hidegrekord is megdőlhet még, majd az éjszakai fagyok "jelentősen szelídülnek" a hétvégén - tették hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld

Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban

Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.

2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld

31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények

Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények

2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld

Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak

Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.