Városlista
2026. február 20, péntek - Álmos

Hírek

2019. Június 18. 07:39, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Ismét a névleges teljesítményen üzemel a paksi atomerőmű 2. blokkja

Ismét a névleges teljesítményen üzemel a paksi atomerőmű 2. blokkja

Ismét a névleges teljesítményen üzemel a paksi atomerőmű 2. blokkja, amelynek szombaton a turbinavédelem működése miatt egy turbinája kiesett - közölte honlapján az atomerőmű.

A tájékoztatás szerint a 2. blokk, amelyet még május 18-án állítottak le éves főjavításra, szombaton délután két órától már újra néveleges teljesítményén működött, azonban késő este csak egy turbinája üzemelt. A blokk vasárnap reggel hét órakor ismét elérte a névleges teljesítményt.

Az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) honlapján arról számolt be, a 100 megawattot meghaladó teljesítménycsökkenést egy automatikusan működésbe lépett villamosvédelem okozta a 3-as számú turbinagenerátor-rendszernél. A védelem megfelelően működött, a blokk teljesítménye már szombaton este elérte a 210 megawattot.

A blokkon végrehajtott leterhelés és a névleges teljesítményre hozás során a reaktor hűtése biztosított volt, a teljesítményváltoztatásokat a személyzet az előírások maradéktalan betartása mellett hajtotta végre, az eseménynek környezetre gyakorolt hatása nem volt - tájékoztattak.

Címkék: atom, atomerőmű, paks

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

843 kilométer közút felújítását tervezik idén

A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.

2026. Február 19. 09:00, csütörtök | Belföld

Operatív törzs: az előrejelzések szerint néhány napra visszatér a tél

2026. Február 19. 07:15, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: az Ukrajnába irányuló dízel üzemanyag kiszállítása leállításra került

Leállításra került Magyarországról a dízel üzemanyag szállítása Ukrajna felé, és mindaddig nem is indul újra, amíg Kijev nem állítja helyre a kőolajtranzitot a Barátság vezetéken hazánk irányába