Hírek
2018. Június 28. 12:58, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotóillusztráció: pixabay
Ismeretlen szennyeződés miatt tilos a fürdőzés a mártélyi Holt-Tiszában
Ismeretlen eredetű szennyeződés miatt szerdától ideiglenesen megtiltották a fürdőzést a mártélyi Holt-Tiszában - tájékoztatta a Csongrád Megyei Kormányhivatal az MTI-t.
A közlemény szerint a Hódmezővásárhelyi Járási Hivatal népegészségügyi osztályához a mártélyi holt-tiszai szabadstrand üzemeltetőjétől, a Hódmezővásárhelyi Működtető és Szolgáltató Nonprofit Zrt.-től kedden érkezett bejelentés arról, hogy ismeretlen eredetű szennyeződés került a vízbe.
A hivatal szerdától felfüggesztette a természetes fürdőhely üzemeltetését mindaddig, míg a laboratóriumi vizsgálatok nem igazolják, hogy a Holt-Tisza vize nem veszélyezteti a fürdőzők egészségét, és megfelel a természetes fürdőhelyek kijelöléséről és üzemeltetéséről szóló előírásoknak.
Az illetékes hatóságok megkezdték a kivizsgálást és haladéktalanul megteszik a szükséges intézkedéseket - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 13. 10:00, hétfő | Belföld
OGY - A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt a parlament
A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt az Országgyűlés hétfőn, e heti kétnapos rendkívüli ülésének első napján.
2026. Július 13. 07:22, hétfő | Belföld
Hegedűs Zsolt: nem embereket üldözünk, hanem egy rendszert bontunk le
Nem embereket üldözünk; egy rendszert bontunk le, miközben egy demokratikus rendszert építünk, törvényesen, alkotmányos úton
2026. Július 13. 07:21, hétfő | Belföld
Rétvári Bence: azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) parlamenti frakcióvezetője szerint azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből.
2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld
MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon
