Hírek
2019. Augusztus 01. 17:08, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Iskolakezdési segélyprogramot indít a Katolikus Karitász
Legyen öröm az iskolakezdés! címmel iskolakezdési segélyprogramot indít a Katolikus Karitász. A segélyszervezet célja, hogy legalább 5000 rászoruló gyermeket támogassanak iskolatáskával, tanszerekkel, tornafelszereléssel
- közölte Écsy Gábor, a Katolikus Karitász országos igazgatója a program sajtótájékoztatóján, csütörtökön Budapesten.
Écsy Gábor hangsúlyozta: a kilencedik alkalommal meghirdetett program célja, hogy minden gyermek egyenlő eséllyel induljon el az iskolába.
Hozzátette: az ingyenes tankönyvcsomagokkal az állam fontos támogatást nyújt, de így is maradtak olyan kihívások, amelyekkel nem könnyű megbirkózni a családoknak.
A segélyszervezet szeptember 15-ig tartó programjához több módon lehet csatlakozni. Az 1356-os adományvonal tárcsázásával hívásonként 500 forinttal lehet támogatni rászoruló diákokat. A Karitász honlapján bankkártyás fizetéssel, illetve átutalással is lehet adakozni. A támogatást az 12011148-00124534-00100008-as bankszámlaszámra várják, a közlemény rovatba az iskolakezdés szót írva.
Emellett a Katolikus Karitász egyházmegyei központjaiban is várják a jó állapotú iskolatáskákat, tanszereket - mondta a segélyszervezet vezetője.
Megjegyezte: ötezer gyermek iskolakezdését 25 millió forintból tudják támogatni. Egy telefonhívás egy színesceruza-készletet, tíz hívás egy iskolatáskát, ezer hívás száz iskolatáskát ér - tette hozzá.
Fieszl Csaba, a Váci Egyházmegyei Karitász igazgatója arról beszélt: 16 egyházmegyében nyolcszáz egyházmegyei csoport tízezer önkéntese dolgozik majd az elkövetkező hetekben azon, hogy összeállítsa a gyermekek csomagjait.
Ugyanakkor a program több mint tárgyi adományozás, azt is szeretnék megéreztetni a rászoruló családokkal, hogy egy közösség tagjai, és van kikhez fordulniuk problémáikkal. Éppen ezért az adományok egy részét szeretetvendégség keretében adják át, más részét a karitász csoportok önkéntesei személyesen viszik majd el a családokhoz - ismertette Fieszl Csaba.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 15. 15:00, szerda | Belföld
Uniós szóvivő: a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket
Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az úgynevezett szupermérföldköveket
2026. Április 15. 13:00, szerda | Belföld
Török Zoltán: a piac várakozásai szerint kiszámíthatóbb lesz a gazdaságpolitika
2026. Április 15. 11:17, szerda | Belföld
Az államfő Magyar Pétert fogja javasolni a miniszterelnöki tisztségre
2026. Április 15. 07:21, szerda | Belföld
Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével
Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.
