Városlista
2026. június 20, szombat - Rafael

Hírek

2012. Február 11. 14:49, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Hó közepéig kérhetünk söralátétet a NAV-tól

Hó közepéig kérhetünk söralátétet a NAV-tól

Segítséget nyújt a személyi jövedelemadó bevalláshoz a Nemzeti Adó- és Vámhivatal, ha valaki február 15-ig a „söralátét” néven elhíresült egyszerűsített bevallást választja.

Az állami adóhatóság közreműködésével elkészített okirattal ugyanis a bevallási kötelezettség teljesítésére fordított idő jelentősen lecsökkenthető, illetve az esetleges hibák is elkerülhetőek.

Az egyszerűsített bevallást elsősorban azoknak érdemes választaniuk, akik nem kötelezettek a 1153 számú bevallás benyújtására, nem kértek munkáltatói adómegállapítást, vagy a munkáltató nem vállalta az elszámolás elkészítését, továbbá azok, akik a „söralátét”-ként is emlegetett adónyilatkozatot a kizáró feltételek miatt nem választhatják. Az egyszerűsített bevallás választására vonatkozó 1153NY jelű nyilatkozatot legkésőbb február 15-éig lehet a NAV‑hoz beküldeni.

Amennyiben a magánszemély jogszerűen nyújtotta be a 1153NY jelű nyilatkozatot, az állami adóhatóság az előre kitöltött egyszerűsített bevallást április 30-ig küldi meg. Ha a magánszemély elfogadja vagy kiegészíti a bevallást, akkor azt aláírva május 20-áig kell visszaküldenie. Az ajánlat elfogadása nem kötelező: a magánszemély május 20-áig benyújthatja a normál adóbevallást is vagy pedig a „söralátét”-et, feltéve hogy jogosult annak választására.

A NAV egyúttal mindenkit arra kér, ügyeljenek arra, hogy ne tévesszék össze az egyszerűsített bevallás választásáról szóló 1153NY jelű nyomtatványt és a 1153ANY számú adónyilatkozatot, azaz a söralátét-bevallást.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 20. 12:00, szombat | Belföld

Szőlő utcai ügy - Pócs János újabb feljelentést tesz a jövő héten

Újabb feljelentést tesz jövő héten az ügyészségen Pócs János fideszes országgyűlési képviselő a Szőlő utcai ügyben. A politikus ezt pénteki budapesti sajtótájékoztatóján közölte.

2026. Június 20. 11:00, szombat | Belföld

Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását

Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését - közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken.

2026. Június 20. 10:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: elfogadhatatlan, hogy a közérdek helyett az autópálya-koncesszor profitja diktálja a szabályokat

Az M1-es autópályán tapasztalható torlódások mögött nemcsak a felújítások állnak: a korábbi kormány a Mészáros-Szíjj koncesszor kedvéért feloldotta az egyszerre lezárható útszakaszokra vonatkozó korlátokat.

2026. Június 20. 08:23, szombat | Belföld

Magyar Péter: októberben lezárulhat a hetes cikkely szerinti eljárás

Októberben lezárulhat a Magyarország ellen nyolc éve, a Sargentini-jelentés alapján indított hetes cikkely szerinti eljárás