Hírek
2016. Augusztus 01. 07:58, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Hidegfront után ismét napsütéses, meleg idő várható

Egy hidegfront nyomán a hét elején lehetnek záporok, zivatarok. Aztán ismét sok napsütésre és 30 Celsius-fok körüli melegre lehet számítani - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnapi előrejelzéséből.
Hétfőn, augusztus elsején több-kevesebb napsütésre mindenütt számítani lehet. Elsősorban keleten, illetve a déli határvidéken valószínű elszórtan zápor, zivatar, de futó zápor másutt sem kizárt. Helyenként felhőszakadás, viharos széllökés is lehet. A legalacsonyabb hőmérséklet 16-21 fok között alakul. Napközben az Alföldön 27-31, másutt viszont 23-26 fokig emelkedik a hőmérséklet.
Kedden reggel a keleti határszél, illetve napközben a középső megyékben fordulhat elő néhol zápor. Napközben viszont sok napsütés várható. A minimumhőmérséklet 14-19, a maximumhőmérséklet 25-28 fok között valószínű.
Szerdán többnyire napos lesz az idő, csapadék nem valószínű. A leghidegebb órákban 12-18 fok lehet. Napközben 27-31 fokig melegszik a levegő.
Csütörtökön és pénteken túlnyomóan napos, száraz idő várható. A legalacsonyabb hőmérséklet csütörtökön 13-19, pénteken 15-20 fok között valószínű. A nappali maximumok csütörtökön 29-33, pénteken 31-35 fok között alakulnak.
Szombaton átmenetileg erősen megnövekszik a felhőzet, és elszórtan várható zápor, zivatar. Kezdetben az ország közepén és nyugaton, majd egyre inkább a Dunától keletre várható csapadék. Többfelé megerősödik a szél is. A minimumhőmérséklet 17-22, a maximumhőmérséklet 28-33 fok között valószínű.
Időnként vasárnap is megerősödik a szél, de emellett sok napsütés várható, csapadék nem valószínű. A legalacsonyabb hőmérséklet 14-20, a legmagasabb hőmérséklet 25-30 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is
A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb
2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld
MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba
A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.
2025. Július 13. 09:04, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter szerint Brüsszel hibája, hogy az USA jelentősen emeli a vámokat
Szijjártó Péter: az amerikai vámemelés is a brüsszeli vezetés alkalmatlanságát bizonyítja.