Városlista
2026. július 24, péntek - Kinga, Kincső

Hírek

2012. Április 30. 14:01, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress

Hajók enyhítenének a városi dugókon

Hajók enyhítenének a városi dugókon

A tervek szerint idén nyáron a fővárosi forgalmat tehermentesítő dunai hajójárat indul.

Az agglomerációs és elővárosi közlekedést gyors vízibuszok segítenék, ám erről még nem készült el a megvalósíthatósági tanulmány. A járműparkot illetően viszont korlátozottak a lehetőségek - írja Magyar Hírlap.

A Budapesti Közlekedési Központ azt közölte a lappal, hogy idén júniustól új dunai hajójárat indul Újpest és Dél-Buda között a fővárosi vízi közlekedés fejlesztésének első gyakorlati lépéseként.A pontos időpont a jelenleg zajló üzemeltetési pályázat eredményétől függ. A jegyárak várhatóan a városi tarifarendszerbe illeszkednek olyan formán, hogy az alkalmi utasoknak külön jegyet kell majd váltaniuk, de a BKV-bérletekkel lehet használni a járatokat.

A járat négy használt, de felújított hajóval kezd üzemelni, ezzel együtt a BKK pályázati forrásból tervezi korszerű, akadálymentesített és a jelenlegieknél jobb menetdinamikájú vízibuszok beszerzését is. Így a vízi közlekedés versenyképes alternatívát jelenthet a belvárosi közösségi közlekedésben.

A BKK közölte, vizsgálják annak lehetőségét is, hogy a korábban működő Pünkösdfürdő–Boráros tér járat továbbfejlesztésével hétvégenként lehetőség lenne a leginkább látogatott közparkok és szabadidős területek (Kopaszi-gát, Margitsziget, Óbudai-sziget, Népsziget, Római-part) hajóval történő megközelítésére is. Ezzel párhuzamosan tárgyalások zajlanak a főváros környéki településeket kiszolgáló, Visegrád és Százhalombatta között működő gyors hajójárat megvalósításának lehetőségeiről, tehermentesítve ezzel a Budapestre vezető közutakat.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld

Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium

Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot

2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld

Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással

Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld

NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány

Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében