Városlista
2026. január 14, szerda - Bódog

Hírek

2018. Október 04. 16:02, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Gyermekpornográfia miatt ítéltek egy 31 éves férfit

Gyermekpornográfia miatt ítéltek egy 31 éves férfit

Kiskorúak sérelmére elkövetett szexuális kényszerítés és gyermekpornográfia miatt ítéltek kilenc évnyi börtönre egy 31 éves férfit - közölte a Fővárosi Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.

A közlemény szerint a férfi álnéven, magát is kiskorúnak kiadva – egy ismert közösségi oldalon – ismerkedett meg a jellemzően 14 év alatti fiúkkal, akiket ezután fenyegetéssel vett rá vagy próbált rávenni arra, hogy videóhívás keretében előtte szexuális cselekményt végezzenek.

Az ügynek tizenegy kiskorú sértettje van, közülük a legfiatalabb a cselekmény idején 11 éves volt.

A vádlott ezen kívül a mobiltelefonján öt kiskorú fiútól megszerzett pornográf felvételeket, fotókat tárolt.

Az illetékes ügyészség a férfival szemben szexuális kényszerítés bűntettének több rendbeli minősített esete, szexuális visszaélés bűntette, valamint gyermekpornográfia bűntette miatt nyújtott be vádiratot.

A férfi a bírósági ülésen a terhére rótt bűncselekmények elkövetését beismerte, és lemondott a tárgyaláshoz való jogáról.

A bíróság a vádlott bűnösséget beismerő nyilatkozatát elfogadta, és nyomban ítéletet hirdetett. Az ügyészi indítvánnyal egyezően 9 év börtönbüntetésre ítélte őt és 9 évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától. Az ítéletet az ügyész tudomásul vette, a vádlott és védője - a büntetés enyhítése érdekében – fellebbezést jelentett be.

Címkék: ítélet, pedofil, pornó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll

Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.

2026. Január 14. 07:13, szerda | Belföld

Navracsics Tibor: az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás

Az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás - mondta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden a Facebook-oldalán közzétett videóban.

2026. Január 14. 07:12, szerda | Belföld

A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját

A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját - közölte a Sándor-palota kedden az MTI-vel.