Hírek
2022. Január 28. 08:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Gyermekpornográfia és szexuális erőszak miatt elítéltek párt
Szexuális erőszak és többrendbeli gyermekpornográfia miatt 16, illetve 9 évre ítélt egy párt a Fővárosi Törvényszék - tudatta a bíróság sajtóosztálya csütörtökön az MTI-vel.
Azt írták: az eljárás adatai szerint az óvónőként dolgozó másodrendű vádlott és élettársa, az elsőrendű vádlott rendszeresen készített pornográf fénykép- és videófelvételeket az általuk gondozott, felügyeletükre bízott kiskorú gyermekekről. Továbbá a férfi közös gyermekükről is készített pornográf felvételeket, és vele szexuális cselekményt is végzett. Továbbá mindkét vádlott több kiskorú sértettel közösen vagy külön is végzett szexuális cselekményeket. A férfi a képeket rendszeresen megosztotta a hozzá hasonló, pedofil érdeklődésű emberek által használt internetes fórumokon.
A törvényszék szerdán kihirdetett elsőfokú ítéletében a büntetés kiszabásakor súlyosító körülményként vette figyelembe a halmazatot, a sorozatos elkövetést, a társtettesi minősítést és a kiskorú gyermekek életkorát, ugyanis a legkisebb csecsemő-, de a legidősebb is csupán óvodáskorú volt. Ugyanakkor enyhítő körülményként vette figyelembe a bíróság a vádlottak büntetlen előéletét, valamint a másodrendű vádlott beismerő vallomását és megbánó magatartását.
A bíróság a 16, illetve 9 év fegyházbüntetés mellett mindkét vádlottat végleg eltiltotta minden, gyermekekkel kapcsolatos foglalkozástól. A bíróság az elsőrendű vádlott szülői felügyeleti jogát megszüntette, a másodrendű vádlottat ugyanakkor felmentette egyrendbeli gyermekpornográfia vádja alól.
Az ügyészség az elsőrendű vádlott esetében 3 nap gondolkodási időt kért a jogorvoslat bejelentésére, a másodrendű esetében azonban fellebbezett a bűnösség kimondásáért, illetve hosszabb tartamú szabadságvesztés kiszabásáért. A védők felmentésért, illetve enyhítésért fellebbeztek, így az elsőfokú döntés nem jogerős.
A bíróság fenntartotta az elsőrendű vádlott letartóztatását, és csütörtökön letartóztatta a másodrendű vádlottat szökés, elrejtőzés és a bűnismétlés veszélye miatt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld
Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.
2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld
Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás
Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk
2026. Január 27. 07:29, kedd | Belföld
Lázár János bocsánatot kért a cigányokkal kapcsolatos kijelentése miatt
Bocsánat érte, valóban sajnálom – mondta a miniszter Kaposváron.
2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld
Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését
A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly
