Városlista
2026. január 24, szombat - Timót

Hírek

2012. Május 12. 14:05, szombat | Belföld
Forrás: mno.hu / Magyar Nemzet

Így trükköznek a Szép-kártyával

Így trükköznek a Szép-kártyával

Úgy tűnik, az idén bevezetett új kafetéria-rendszer sem fog ki az elfogadóhelyek kreativitásán – írja a Magyar Nemzet.

A lap egyik olvasójának tájékoztatása alapján rátaláltak egy sportboltra, ahol tíz százalék felárért akár cipőt is vásárolhatunk az eredeti funkciója szerint szálláshelyek, éttermi, kulturális és szabadidős tevékenységek finanszírozására használható Széchenyi-pihenőkártyával.

A lap telefonos érdeklődésére, hogy mi indokolja a tízszázalékos pluszköltséget, a boltos közölte: eredetileg nem lehetne Szép-kártyával fizetni náluk, így „van némi papírmunka is”. Hasonló ügyeskedés megy a plasztik Szép-kártyával, mint a korábbi üdülési csekkel. Valószínűleg van a sportáruház tulajdonosának olyan érdekeltsége, amely tényleges Szép-kártya-elfogadóhely, így megoldható, hogy az elszámolásban ne sportcipő, hanem mondjuk konditerem vagy éttermi fogyasztás szerepeljen – mondta az eset kapcsán Fata László kafetéria-szakértő. Szerinte a feltételezhető számlázási trükkök mellett önmagában is jogszerűtlen, hogy bizonyos termékek utalványos fizetés esetén drágábbak legyenek, mint készpénzes vásárláskor, ráadásul ilyenkor a pluszbevétel alig leplezetlenül az ügyeskedés óradíjára megy. A lap felvetésére, hogy a szóban forgó sportbolt neve több, a Szép-kártya elfogadóhelyeit listázó weboldalon is szerepel, a CafeteriaTREND.hu portált vezető szakértő rámutatott: ezek az online felületek ránézésre olyanok, mintha hivatalos kormányzati vagy kibocsátói tájékoztatások volnának több ezer üzlet felsorolásával. Valójában azonban közönséges reklámhonlapokról van szó, ahol bárki hirdetheti üzletét mint utalványelfogadó helyet.

Magyar Nemzet / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 24. 08:09, szombat | Belföld

KSH: novemberben a bruttó átlagkereset 756 400 forint volt

2025 novemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 756 400, a nettó átlagkereset 525 900 forint volt.

2026. Január 24. 08:08, szombat | Belföld

Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten

Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten pénteken.

2026. Január 24. 08:05, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál

Megnyílt a Konfuciusz Intézet a győri Széchenyi István Egyetemen is, ami demonstrálja, hogy Európával ellentétben Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál