Hírek
2011. Augusztus 29. 07:25, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Fennakadnak a rostán a „rokkantnyugdíjasok”
Több esetben talált visszaélést a rokkantnyugdíjazásban a nemzeti rehabilitációs hivatal.
Több mint másfél ezer ember leszázalékolását vizsgáltak felül, 130 esetben döntöttek a rendkívüli eljárás mellett. A Nemzeti Erőforrás Minisztérium azután rendelt el vizsgálatot, hogy tavaly novemberben két egri orvost vett őrizetbe a rendőrség, akik pénzt kértek a rokkantosításért.
A vizsgált 1500 rokkantnyugdíjas esetében 130-nál tartották indokoltnak a rendkívüli felülvizsgálatot, melyek jelenleg is folyamatban vannak – mondta el Pósfai Gábor. Eddig három esetben változtattak a korábbi minősítésen, de ezek a döntések nem az egri ügyhöz köthetőek – tette hozzá a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal főigazgatója. (lm)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld
MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe
A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van
2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld
NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan
Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan
2026. Február 09. 07:18, hétfő | Belföld
Változékony, az átlagosnál melegebb idő várható a jövő héten is
2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra
A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.
