Hírek
2012. Május 18. 14:05, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Félszáz lakásban zárták el a meleg vizet Győrben
Eddig 55 háztartásban zárta el a meleg vizet a győri városüzemeltetési társaság, hogy így hajtsa be távhődíj-kintlevőségét – közölte Milanovich László, a Győr-Szol Zrt. távfűtési igazgatója az MTI érdeklődésére.
Két hónap alatt 55 lakásban szerelték be a mérőóra elé azt a tárcsát, amely nem enged keresztül vizet. Két fogyasztó néhány órán belül kifizette hátralékát, így náluk azonnal visszaállították a szolgáltatást. Három helyen azonban nem engedték be munkatársaikat, ezért ott hatósági intézkedést várnak.
„Mi mindenben partnerek vagyunk, de szeretnénk a teljesítés ellenértékét megkapni” – mondta Milanovich László.
Hogy mennyi a társaság távhődíj-kintlévősége, arról sem ő, sem Ozsvárt Tamás, a Győr-Szol kommunikációs menedzsere nem kívánt nyilatkozni. Utóbbi azt közölte: érdemi adattal a nyáron tudnak szolgálni, mivel a nehéz anyagi helyzetben lévők között sokan a fűtési időszak után, az így megtakarított távhődíjból rendezik apránként tartozásukat.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld
Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál
A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.
2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld
Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et
A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld
Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén
Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.
2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld
Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között
Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni
