Hírek
2018. Január 31. 19:52, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Felszámoltak egy veszélyes embercsempész szervezetet Németországban
Felszámoltak egy embercsempész szervezetet, amely különösen veszélyes módon, teherautókba zárva juttatott be embereket Németországba - közölte szerdán a német szövetségi rendőrség.
A közlemény szerint több mint 200 rendőr részvételével és különleges egységek bevetésével "célzott csapást" mértek a szervezett embercsempészet ellen. Egyszerre négy tartományban tartottak razziát, átkutattak hét ingatlant és elfogtak egy lengyel, egy bolgár és egy török férfit, akiket azzal gyanúsítanak, hogy másokkal együttműködve illegálisan bejuttattak az országba legkevesebb 160 embert.
A csoport 2017 nyarán és őszén tevékenykedett, az embereket többnyire a balkáni migrációs útvonalon, majd Lengyelországon vagy Csehországon keresztül csempészték Németországba. Fejenként 8000 eurót (2,5 millió forint) kértek tőlük.
A gyanúsítottak akár tíz év szabadságvesztés büntetést kaphatnak. Az embereket teherautók rakterében rejtették el, nem törődve azzal, hogy akár az életüket is veszélybe sodorhatják - emelte ki közleményében a német szövetségi rendőrség, felidézve, hogy 2015 augusztusában 71 embert találtak holtan az ausztriai Parndorfnál egy Magyarországról indult hűtőkocsiban.
Hozzátették, hogy a csoport egyik műveletét a nemzetközi rendőri együttműködés révén 2017 novemberében leleplezték: a szlovák hatóságok feltartóztattak két kamiont, amelyekben 79 iraki és iráni állampolgárt rejtettek el, köztük 32 gyereket és 2 csecsemőt. A kamionok török sofőrjeit előzetes letartóztatásba helyezték Szlovákiában.
A közleményben hangsúlyozták, hogy a lengyel-bolgár-török csoport felszámolása két hét alatt a második siker az embercsempészet elleni küzdelemben. Január elején egy szíriai-lengyel embercsempész csoportot számoltak fel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 13:00, szombat | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai hadiipar megnégyszerezi a különleges osztályú fegyverzet gyártását
Az Egyesült Államok hadiipari vállalatai megnégyszerezik a különleges osztályú fegyverzet gyártását - közölte Donald Trump amerikai elnök, miután a Fehér Házban fogadta a védelmi ipar legnagyobb cégeinek vezetőit pénteken.
2026. Március 07. 08:48, szombat | Külföld
Izraeli Védelmi Erők: 80-nál is több vadászbombázóval támadta Izrael Iránt
Izrael szombaton hajnalban több katonai célpont ellen hajtott végre légicsapást Iránban. A támadás során kulcsfontosságú létesítményeket vettek célba, köztük egy földalatti ballisztikusrakéta-gyárat és egy katonai akadémiát.
2026. Március 06. 14:00, péntek | Külföld
Izrael ismét iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból
Az izraeli hadsereg az Irán elleni háború hatodik napján, csütörtökre virradóan újabb iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból, ami miatt három légiriadó is volt az éjjel
2026. Március 06. 10:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump részt akar venni Irán következő vezetőjének kiválasztásában
Donald Trump szerint neki is szerepet kell kapnia Irán következő vezetőjének kiválasztásában - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt egy interjúban.
