Hírek
2020. Augusztus 05. 18:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Fegyházban ülve csalt ki pénzt egy férfi többektől

Vádat emelt a Monori Járási Ügyészség egy férfi ellen, aki a fegyházból, fogva tartása idején telefonon csalt ki pénzt több embertől - tájékoztatta a Pest Megyei Főügyészség szerdán az MTI-t.
A férfi 2017 júliusa és októbere között, amikor fegyházbüntetését töltötte, engedély nélkül tartott magánál egy mobiltelefont. Véletlenszerűen hívott fel embereket, és banki ügyintézőnek, végrehajtói iroda munkatársának vagy ügyvédnek kiadva magát arra szólította fel őket, hogy fizessék meg állítólagos tartozásukat. Azt mondta, csak így kerülhetik el, hogy foglalást tartsanak náluk - ismertették.
Ha sikerült megtévesztenie a felhívottakat, akkor egy hozzátartozója bankszámlájára utaltatta át a 30 ezer és 130 ezer forint közötti összegeket.
Az ügyészség 19 rendbeli csalás miatt emelt vádat a férfi ellen - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld
Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025
Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.
2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld
Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében
Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.
2025. Szeptember 13. 09:24, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a háborús fenyegetettség közvetlen
A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a háborús fenyegetettség közvetlen
2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld
Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály
A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.