Városlista
2026. március 9, hétfő - Franciska

Hírek

2018. November 08. 10:05, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Évek óta futtatták a prostituáltakat – Őrizetbe vették őket Szegeden

Évek óta futtatták a prostituáltakat – Őrizetbe vették őket Szegeden

Őrizetbe vettek négy embert Szegeden, mert a gyanú szerint évek óta prostituáltak kihasználásából éltek - tájékoztatta a rendőrség csütörtök reggel az MTI-t.

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) emberkereskedelem bűntette és más bűncselekmények megalapozott gyanúja miatt nyomoz J. Lajos 38 éves szegedi lakos és társai ellen - olvasható a police.hu oldalon. Eddigi adataik szerint a férfi legalább nyolc éve prostituáltként foglalkoztatott egy szegedi lányt Hollandiában, Dániában és Izlandon. A megkeresett pénz nagy részét vagy egészét elvette a nőtől, ebből fedezte családja megélhetését. J. Lajos tudta, hogy barátja, a 38 éves, szintén szegedi P. Mihály egy másik lányt hasonlóan kizsákmányol. Amikor P. Mihálynak börtönbe kellett mennie, másfél évre barátjára bízta a nő felügyeletét, akit ezután J. Lajos Izlandon futtatott.

A nyomozás adatai szerint J. Lajos rokona, J. Mária közreműködött abban, hogy a férfi az illegális jövedelmet ingatlanokba fektesse, P. Mihály felesége pedig többször is felvett a prostitúcióból származó összegeket.

Az NNI munkatársai november 6-án több szegedi helyszínen összehangolt akciót tartottak. Elfogták a bűncselekmények elkövetésével megalapozottan gyanúsítható négy embert és házkutatást tartottak a hozzájuk köthető ingatlanokban. Az akcióban a rendőrök nagy mennyiségű készpénzt, ékszereket, több személygépkocsit, informatikai és telekommunikációs eszközöket, valamint a bűncselekményhez köthető dokumentumokat foglaltak le, öt szegedi ingatlant, illetve a haszonélvezeti jogukat pedig zár alá vették.

A négy embert gyanúsítottként hallgatták ki, bűnügyi őrizetbe vették, és kezdeményezték letartóztatásukat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld

Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli

Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.

2026. Március 09. 11:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Toroczkai László: a Mi Hazánk közel van ahhoz, hogy irányítani tudja Magyarországot

A tiszta magyar gondolatot, a magyar igazságot képviselő Mi Hazánk Mozgalom még soha nem volt olyan közel ahhoz, hogy így vagy úgy, de irányítani tudja Magyarországot - hangoztatta a párt elnöke Kaposváron vasárnap.

2026. Március 09. 10:00, hétfő | Belföld

Iráni konfliktus - Szijjártó Péter: 76 utassal a fedélzetén landolt a mai mentesítő járatunk Budapesten

Hetvenhat utassal a fedélzetén landolt \"a mai mentesítő járatunk Budapesten\" - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter vasárnap este a Facebook-oldalán.

2026. Március 09. 07:31, hétfő | Belföld

Két független jelöltet győzött le a Fidesz Kazincbarcikán

Orbán Viktor a Tisza felett aratott hatalmas győzelemről ír közösségi oldalán.