Városlista
2025. július 13, vasárnap - Jenő

Hírek

2022. Október 07. 13:19, péntek | Külföld
Forrás: mti

EU-csúcs - Prágában az ukrajnai háború és az energiaválság a legfőbb napirendi témák

EU-csúcs - Prágában az ukrajnai háború és az energiaválság a legfőbb napirendi témák

Az ukrajnai háború és az energiaválság lesznek a legfőbb témák az Európai Unió 27 tagállamának pénteki informális csúcstalálkozóján Prágában

"Az Európai Politikai Közösség csütörtöki tárgyalása sikeres előzménye volt a mai csúcstalálkozónak. Elsősorban Ukrajnáról és az energiaválságról fogunk tárgyalni" - nyilatkozott Fiala.

Josep Borrel, az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője a Hradzsinba érkezve bejelentette: a csúcstalálkozón felszólítja a tagállamok vezetőit az újabb közös fegyverszállítás finanszírozására Ukrajna számára.

Az EU eddig 2,5 milliárd eurót szabadított fel védelmi alapjából, amiből a tagállamok fegyvereket és hadianyagot szállítottak az orosz invázióval küzdő Ukrajnának. Borrell az új segítség nagyságát nem pontosította, de az eddigi öt fizetési összeg egyenként 500 millió eurót tett ki. Az európai vezetőknek támogatniuk kellene az uniós kiképzési missziók létrehozását is az ukránok részére - mondta.

"Remélem, hogy a külügyminiszterek következő ülésén már készen lesznek a konkrét javaslatok is" - tette hozzá Borrell a külügyminiszterek október 17-re tervezett luxemburgi ülésére célozva.

Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke megerősítette, hogy az informális csúcstalálkozó napirendjén elsősorban Ukrajna és az energiaválság szerepel. "Nem lesz semmiféle döntés, határozat, de lényegében előkészítjük az október végi brüsszeli csúcstalálkozót" - jelentette ki von der Leyen.

Fotó: Pixabay

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 10. 14:00, csütörtök | Külföld

A British Museumba, a bayeux-i kárpit jövőbeni ideiglenes kiállítási helyére látogatott a brit kormányfő és a francia elnök

A British Museumba, a bayeux-i kárpit jövőbeni ideiglenes kiállítási helyére látogatott szerdán Keir Starmer brit kormányfő és Emmanuel Macron francia elnök.

2025. Július 08. 20:31, kedd | Külföld

Már több mint hetven ország állampolgárai jogosultak vízummentes beutazásra Kínába

Július közepétől Kína már több mint 70 ország állampolgárainak biztosít vízummentes belépést az országba.

2025. Július 08. 07:00, kedd | Külföld

Izrael jelentős légicsapást mért a húszik jemeni kikötőire és más célpontokra

Az izraeli légierő jelentős, mintegy ötven rakétából álló légicsapást mért a húszik jemeni kikötőire és más jemeni célpontokra vasárnap éjjel - jelentette az izraeli hadsereg (IDF) hétfő reggel.