Hírek
2021. Február 10. 16:09, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Energiahivatal: biztosított a hazai gázellátás
Biztosított a hazai földgázellátás, a következő hideg napok alatt sem valószínűsíthető olyan helyzet, ami az ellátásbiztonságot veszélyeztetné
- közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) szerdán az MTI kérdésére. A hivatal válaszában hangsúlyozta, hogy a földgázellátás több forrásból biztosított: importból, a földgáztárolókban a nyári időszakban elhelyezett készletekből és a hazai termelésből; ezek folyamatosan elérhetőek.
A február 7-i adatok szerint a magyarországi földgáztárolókban 4,17 milliárd köbméter gáz van, a töltöttség 65,9 százalékos.
Az elmúlt évek kiértékelése alapján a földgázfelhasználásban az importforrás az elsődleges, 70 százalék körüli. Mintegy 20 százalék a tárolóból kinyert gáz, ami eredetileg szintén importforrás, a hazai termelés pedig 10 százalék körüli arányt tesz ki - jelezte a MEKH.
Az átlagos téli fogyasztás napi 40-50 millió köbméter szokott lenni, ennek nagyjából a fele lakossági, a másik fele ipari felhasználásra megy. Az eddigi téli felhasználás átlagos az utóbbi néhány évvel összevetve - közölte a hivatal.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 18. 13:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: amíg Pócs János a megújult Fidesz arca, addig könnyű dolgunk lesz
2026. Június 18. 12:00, csütörtök | Belföld
Becsei András: szakmai javaslatokat készít a bankszövetség a kamatsop jövőjéről
2026. Június 18. 12:00, csütörtök | Belföld
OGY - Országos rendőr-főkapitány-jelölt: emberközpontú és eredménycentrikus rendőrség kialakítása szükséges
2026. Június 18. 11:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a cél nem változott, Brüsszelt meg kell reformálni
A Fidesz külpolitikája továbbra is elkötelezett támogatója marad a patrióta európai mozgalomnak és nem változott a cél: Brüsszelt meg kell reformálni
