Városlista
2025. november 26, szerda - Virág

Hírek

2020. Június 10. 07:15, szerda | Belföld
Forrás: mti

Elkezdődik a jövő évi költségvetés vitája

Elkezdődik a jövő évi költségvetés vitája

Az Országgyűlés szerdán kezdi tárgyalni a kormány 2021-es költségvetésről szóló javaslatát.

A Ház aktuális ülésének harmadik napja reggel nyolc órakor kezdődik az ügyészség napjára, valamint a magyar haditengerészekre való megemlékezéssel.

Ezt követően indul a jövő évi költségvetés általános vitája a pénzügyminiszter legfeljebb 40 perces nyitóbeszédével, amit az Állami Számvevőszék (ÁSZ) és a Költségvetési Tanács elnökének 30-30 perces felszólalása követ.

A frakciók vezérszónokai szintén fél-fél órában kapnak szót, majd a képviselők mondhatják el a véleményüket összesen hét és fél órában.

Csütörtökön további tizenhárom óra, pénteken pedig újabb hat óra áll majd rendelkezésre a büdzsé vitájára.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld

Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát

Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát

2025. November 26. 07:30, szerda | Belföld

Magyar Péter: a Magyar Nemzeti Bank kimondta, hogy sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követtem el

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kimondta, hogy a Tisza Párt elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el