Hírek
2022. Január 18. 10:03, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítéltek egy férfit, aki többször rálőtt más kutyájára
Felfüggesztett fogházbüntetésre ítéltek egy zalakarosi férfit, aki légpuskával többször is rálőtt egy háznál tartott kutyára, maradandó sérülést okozva az állatnak
- tájékoztatta a Zalaegerszegi Törvényszék szóvivője hétfőn az MTI-t. Vándor Virág közölte: a vádlott 2020 novemberében Zalakaroson gyalogolt a kezében egy lőfegyvernek nem minősülő légpuskával. Egy ház előtt elhaladva idegesítette őt az udvarban szabadon tartott hároméves staffordshire terrier keverék kutya ugatása, ezért több célzott lövést adott le rá, és az egyik el is találta az állatot.
A Nagykanizsai Járásbíróság - előkészítő ülésen - a történteket elismerő, a tárgyalásról lemondó vádlottat állatkínzás miatt jogerősen egy év, két évre felfüggesztett fogházbüntetésre ítélte.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 31. 07:33, szerda | Belföld
MÁV: több járművet állítanak forgalomba az év végi, újévi időszakban bizonyos vonalakon
2025. December 31. 07:32, szerda | Belföld
Sulyok Tamás Kapu Tiborral együtt köszönti az újévet a közmédia csatornáin
Sulyok Tamás köztársasági elnök Kapu Tibor kutatóűrhajóssal együtt köszönti az új évet a közmédia csatornáin szerda éjfél után.
2025. December 30. 09:50, kedd | Belföld
Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én
Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én 11 órakor. A hírt a kormányfő a Facebook oldalán tette közzé hétfőn.
