Hírek
2019. November 23. 09:23, szombat |
Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Egyre több halat eszünk

Tíz százalékkal, 6,5 kilogrammra nőtt az egy főre jutó éves halfogyasztás Magyarországon - hangzott el az M1 aktuális csatorna péntek délutáni Híradójában.
Ondré Péter, az Agrármarketing Centrum ügyvezetője (AMC) pénteken értékelte a "Kapj rá!" elnevezésű, a halfogyasztást népszerűsítő kampány eddigi tapasztalatait. A kampány keretében az elmúlt két évben 70 ezer emberrel kóstoltatták meg a legfinomabb halételeket és mutatták meg milyen fejlődésen ment keresztül a halgasztronómia.
A szakember fontos eredménynek nevezte a hal áfájának 5 százalékra mérséklését, ami a piaci pozíciókat javítani tudta. Ezzel együtt fontos célkitűzésnek nevezte az egészséges társadalomra való törekvést. Ehhez - mint vélekedett - hozzájárulhat az a törekvés, hogy a teljes húsfogyasztáson belül emelkedjen a halfogyasztás mértéke.
Ezek érdekelhetnek még
2023. Január 24. 06:33, kedd | Életmód
Számítógépes vezérlésű irodaszéket fejlesztettek Erdőkürtön
Számítógépes vezérlésű, aktív irodaszéket fejlesztett a C3D Műszaki Tanácsadó Kft. a Nógrád vármegyei Erdőkürtön - tájékoztatta a kft. tulajdonos ügyvezető igazgatója az MTI-t.
2023. Január 23. 15:27, hétfő | Életmód
Sikeres a magyarországi robotsebészeti program
2023. Január 23. 15:25, hétfő | Életmód
Dollármilliókért kelhet el egy pajtában talált Anthony van Dyck-kép
Akár hárommillió dollárért is elkelhet Anthony van Dyck 17. századi flamand mester egy olajfestménye, amely egy New York állambeli farm pajtájából került elő, és amelyet 600 dollárért vett meg egy műgyűjtő.
2023. Január 19. 14:29, csütörtök | Életmód
Február elején ér földközelbe a Magyarországról is látható üstökös
Február elején ér földközelbe a zöldes fényben derengő C/2022 E3 (ZTF) nevű üstökös, amely Magyarországról is látható lesz.