Hírek
2011. Július 21. 14:21, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Egymillióan tartoznak az államnak
A Magyar Nemzet azt írja, hogy a lakosság egytizedétől követel pénzt az adóhivatal: több mint egymillió embernek van ugyanis kisebb-nagyobb köztartozása.
Vannak, akik pár ezer forinttal maradtak adósai a közkasszának, de olyanok is akadnak, akik milliós összeget nem fizettek be. Míg a hatóság a magánszemélyektől összesen 170 milliárdot vár, addig a honi cégvilágon 2100 milliárdot hajtana be.
A lakosság tartozásának legnagyobb részét az át nem utalt személyijövedelemadó-tételek adják, emellett a polgárok jelentős adósságot halmoztak fel az egészségügyi ellátásra jogosító, úgynevezett egészségügyi szolgáltatási járulék és az illeték lerovásának elmulasztásával is. A hatóság valamivel több mint egymillió magánszemélytől követel pénzt. Az adatok szerint egy érintettől átlagosan 165 ezer forint befizetését várja a NAV. Míg három évvel ezelőtt hétszázezer embernél tartottak nyilván adósságot, addig tavaly már kilencszázezer, az idén több mint egymillió polgár maradt el a közterhekkel.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Nagy Bálint: az idén több mint 800 kilométernyi útszakasz újul meg országosan
2010 óta a Magyar Közút kezelésében lévő 30 ezer kilométernyi útból több mint hétezer teljes egészében megújult, az idén pedig további több mint 800 kilométernyi szakasz újul meg
2026. Február 12. 10:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Kína döntően járulhat hozzá a magyar gazdasági sikerekhez
2026. Február 12. 07:23, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország rendkívül sokat profitál a Kínával folytatott együttműködéséből
2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld
Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása
Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.
