Városlista
2026. június 7, vasárnap - Róbert

Hírek

2011. Október 05. 07:41, szerda | Belföld
Forrás: OrintPress

Dobbanthat az Apple?

Dobbanthat az Apple?

Az Apple tegnapi prezentációján fény derült az új, ötödik generációs iPhone fontos részleteire, mely a pletykák szerint számos újítást tartalmaz: fejlesztett hangvezérlés, gyorsabb processzor és jobb minőségű kamera.

A prezentáció volt a vállalat első komolyabb debütálása azóta, hogy Steve Jobs vezérigazgató és társalapító lemondott egészségügyi okok miatt, ami komoly veszteséget jelentett a menedzsmentnek.

Az új iPhone ismét versenyelőnyhöz juttathatja az Apple-t a RIM, a NOKIA, a HTC és egyéb szektortársakkal szemben. A régóta várt készülék, melynek késése kissé nyomás alá helyezte a vállalatot tovább erősítheti azt a tendenciát, hogy az árbevételnek (második negyedéves) több mint a fele az iPhone értékesítésekből származik. Amennyiben kedvező lesz a termék megítélése, úgy ismét északnak vehetik az Apple részvények az irányt az Equilor elemzői szerint.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán

A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől

Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is

2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld

Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség

Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség

2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld

Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend

Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.