Városlista
2026. május 14, csütörtök - Bonifác

Hírek

2015. Október 24. 09:41, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Budapest a második legjobb város a világon

Budapest a második legjobb város a világon

Budapest lett a világ második legjobb város a vezető amerikai utazási magazin, a Conde Nast Traveller internetes szavazásán.

A magyar főváros több mint 86 ezer szavazatot kapott, alig maradva le a győztes Firenzétől a 25 városból álló listán. A Magyar Turizmus (MT) Zrt. az MTI-hez eljuttatott hírlevelében tájékoztat arról is, hogy az olvasók ítélete alapján a harmadik hely az idén Bécsnek jutott.

A közlemény idézi Faragó Pétert, az MT Zrt. vezérigazgatóját, aki elmondta: Budapest még soha nem kapott annyi nemzetközi elismerést, mint az elmúlt időszakban. A turizmus elmúlt években tapasztalható erőteljes bővüléséhez szükség volt az állami szerepvállalásra és fejlesztésekre, de a turisztikai szakma összefogására és a szakmában dolgozók kemény munkájára is, valamint a magyar emberek nyitottságára és vendégszeretetére - emelte ki.

A Conde Nast Traveller listáján Budapest olyan világvárosokat előzött meg, mint Sydney, Tokió, Szingapúr és Hongkong. Európán belül Amszterdam, Barcelona, London, Párizs, Prága és Róma is a magyar főváros mögött kapott csak helyet.

Budapest méltatásakor a magazin kiemelte a szecessziós építészeti emlékeket, és az olvasók figyelmébe ajánlotta egyebek mellett a főváros gazdag fürdőkultúráját, a New York kávéházat, a Lánchíd éjszakai látványát és a Vásárcsarnokban elfogyasztott gulyáslevest is.

Címkék: budapest, főváros, város

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 14. 14:00, csütörtök | Belföld

Gajdos László: leállítják a védett erdők kitermelését, és szigorítják az ipari szankciókat

Leállítják a védett erdők kitermelését, és szigorítják az ipari szankciókat - írta Gajdos László élő környezetért felelős miniszter szerdán Facebook oldalán.

2026. Május 14. 13:00, csütörtök | Belföld

OVF főigazgató-helyettese: pénteken felállítják az országos vízügyi koordinációs központot

Az országban működő 12 vízügyi igazgatóság munkájának összehangolására csütörtökön felállítják az országos vízügyi koordinációs központot

2026. Május 14. 11:00, csütörtök | Belföld

Orbán szerint már nem nemzeti kormánya van Magyarországnak

Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a \"leköszönő nemzeti kormány\" pedig elkészítette a leltárt - mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.

2026. Május 14. 07:15, csütörtök | Belföld

Berendelték az orosz nagykövetet a kárpátaljai dróntámadás miatt

Csütörtök délelőttre a külügyminiszter berendelte a budapesti orosz nagykövetet a Kárpátalját ért orosz dróntámadás miatt