Városlista
2025. október 3, péntek - Helga

Hírek

2011. Július 13. 07:21, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Beindult a Szentendrei Nyár

Beindult a Szentendrei Nyár

Idén 51. alkalommal rendezik meg Szentendre hagyományos nyári fesztiválját Szentendrei Nyár címmel.

Kiállítások, koncertek és színi előadások is várják az érdeklődőket. A programsorozat a „Szentendre Éjjel-Nappal Nyitva” című, többnapos rendezvénnyel zárul augusztus 28-án.

Július 8-án, pénteken az Anconai szerelmesek című darabbal vette kezdetét az egy hónapos rendezvénysorozat, amely megalkotói, és a mostani működtetők szándékai szerint is a kultúra majd' minden rétegéből kínál programokat.

A sorozat gerince a Szentedrei Teátrum előadássorozata. A színházkedvelő közönség könnyen megtalálhatja kedvencét, hiszen műsoron lesznek vígjátékok, prózai darabok, gyermekműsorok és táncszínházi darabok is. Ezeket az ország legkiválóbb társulatai prezentálják a nagyérdeműnek.

A zene szerelmeseinek sem kell csalódniuk, hiszen koncertek széles választéka várja őket is, ha a városba utaznak. Július 29-én jazzfesztivál, augusztus 14-én a „Vidám nyáresti koncert” című egyveleg, Szent István király ünnepén pedig Szentendre Város Fúvószenekara ad ünnepi koncertet. Ezek mellett minden szombat este új zenei élmények várják az érdeklődőket a Barcsay-udvarban.

A minőségre garancia, hogy 2009 decemberében a Magyar Művelődési Intézetben az elsők közt kapta meg a programsorozat a Kiváló Minősítésű Művészeti Fesztivál címet.

További információ és a részletes program a linkre kattintva elérhető.

OrientPress Hírügynökség
Kép: Szentendrei Nyár és Teátrum weboldala

Címkék: fesztivál

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.