Városlista
2026. március 15, vasárnap - Kristóf

Hírek

2019. Július 17. 07:36, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Beindulhat a Hold és a Föld közötti gazdaság

Beindulhat a Hold és a Föld közötti gazdaság

Új üzleti lehetőségek nyílhatnak, ugyanis beindulhat az úgynevezett ciszlunáris gazdaság, vagyis a Hold és a Föld közötti térségben zajló kereskedelem

- közölte a Puli Space magyar űrprojekt vezetője az M1 csatorna kedd esti műsorában.

Pacher Tibor azt mondta, hogy az emberiség találhat olyan nyersanyagot a Holdon, amely hasznos a Földön.

Úgy vélekedett, hogy a Hold még tartogat meglepetéseket, nagyon keveset tudunk ugyanis a felszínéről.

Az űrprojekt vezetője azt hangoztatta, hogy indokolt volna bázist létesíteni a Holdon, amelyen tudományos munkát lehetne végezni. Egyrészt teljes csendben dolgozhatnának ott rádióteleszkópok, másrészt a Hold jó teszthelyszínként szolgálhat az emberiség nagy vágyához, hogy eljusson a Marsra.

Pacher Tibor úgy vélekedett, hogy bár a robotok olcsóbban végeznek felderítést, és sok feladatot végre tudnak hajtani, mindig szükség lesz emberekre az űrkutatásban.

Címkék: föld, gazdaság, Hold

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 15. 08:08, vasárnap | Belföld

Március 15. - Kitüntetések - Kossuth-díj

2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld

Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban

Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.

2026. Március 14. 12:00, szombat | Belföld

Választás 2026 - NVI: öt pártlista lehet az országgyűlési választáson

A Nemzeti Választási Iroda (NVI) törölte a nyilvántartásból A Szolidaritás pártja - Magyar Munkáspárt országos pártlistáját, mert a jelölőszervezet nyilvántartásba vett egyéni jelöltjeinek száma nem érte el a szükséges 71-et.