Hírek

2012. Április 10. 07:21, kedd | Sport
Forrás: STOP / MTI

Babos bravúrokat halmozva nyert

Babos Tímea két meccslabdát hárítva legyőzte a japán Date-Krumm Kimikót hétfőn a koppenhágai, 220 ezer dollár összdíjazású fedettpályás női tenisztorna első fordulójában.

A versenyeket szervező WTA honlapja szerint a májusban 19 éves magyar - aki a kínai Csüancsouban (Quanzhou) rendezett januári viadal döntőjében épp Date-Krummtól kapott ki - alig fél óra alatt elvesztette a nyitószettet. A folytatásban a 23 évvel (!) idősebb rivális 5:4-nél már a mérkőzésért szervált, ám Babos elvette az adogatását, majd a 6-4-re megnyert rövidítéssel kiharcolta a harmadik szettet.

Az utolsó felvonásban 2:2 után a japán veterán sorozatban három játékot nyert, és 5:3-nál két meccslabdája is volt saját szervájánál, ám a magyar ismét brékelt, és a következő négy gémet besöpörve hozta a mérkőzést.

A találkozó 2 óra 17 percig tartott.

Babos a második körben az ausztrál Anastasia Rodionovával vagy az ötödik helyen kiemelt észt Kaia Kanepivel csap össze.

Eredmény, 1. forduló:
---------------------
Babos Tímea - Date-Krumm (japán) 1:6, 7:6 (7-4), 7:5

Czink is főtáblás

Czink Melinda a harmadik mérkőzését is megnyerte a selejtezőben a koppenhágai, 220 ezer dollár összdíjazású női tenisztornán, ezzel feljutott a főtáblára.

A versenyeket szervező WTA honlapja szerint a magyar játékos hétfőn három szettben, 2:6, 7:6 (7-1), 6:3-ra győzött a svájci Amra Sadikovic ellen.

MTI / STOP

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 19. 07:24, péntek | Sport

Bukaresti tenisztorna - Fucsovics legyőzte a második kiemeltet, és negyeddöntős

Fucsovics Márton bravúros győzelemmel bejutott a negyeddöntőbe az 579 ezer euró összdíjazású, bukaresti salakpályás férfi tenisztornán.

2024. Április 17. 17:22, szerda | Sport

Párizs 2024 - Száz nappal a rajt előtt már 150 kvótája van Magyarországnak

Már százötven kvótája van a magyar csapatnak, mely összességében közel kétszáz fős lehet

2024. Április 16. 21:49, kedd | Sport

Csak századmásodpercekre az első helytől

Gender Tamás Junior 2024. 04. 10-13. között Franciaországban, Champions of the Future (RGMMC) bajnokság keretein belül, Val d\'Argenton-ban a Circuit de karting du Val d\'Argenton-on versenyzett.

2024. Április 16. 10:14, kedd | Sport