Hírek
2015. Október 14. 07:01, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Az első hópelyhek után hidegrekordok is megdőltek
A hétvégén lehullott első hópelyhek után hidegrekordok is megdőltek. Hétfőn Kékestetőn még a legmelegebb órákban is 2 Celsius-fok alatt maradt a hőmérséklet - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az elmúlt napokban egyre hűvösebbre fordult az időjárás. Vasárnap délután a Mátrában lehullottak az első hópelyhek. Hétfőn pedig - a meteorológiai szolgálat mérései alapján - mind az országos, mind a fővárosi napi legalacsonyabb csúcshőmérsékleti rekord megdőlt. Kékestetőn csak 1,9 fokig melegedett a levegő. Budapesten is hidegebb volt a szokásosnál: János-hegyen csak 4,7 fokig emelkedett a hőmérséklet.
A meteorológiai szolgálat azt írta: mostanáig mind országosan, mind a fővárosban 1914-ben volt a leghidegebb október 12-e. Akkor Dobogókőn 3,1 fok volt a maximumhőmérséklet. A budapesti rekord pedig 5,3 fok volt.
Az előrejelzés szerint a Kárpát-medence időjárását szerda estig ismét mediterrán ciklon alakítja. Bár kissé enyhébb, de több hullámban nedves levegő érkezik a térség fölé, főként a Dunántúlon jelentősebb mennyiségű csapadék is hullhat. A meteorológiai szolgálat kedden az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint szerdán az eső, zápor mellett nyugaton és a Dél-Dunántúlon jobb eséllyel délutántól egy-egy zivatar is várható. Az intenzívebb záporos, zivataros gócokban kisebb területen - legnagyobb eséllyel Zala, Vas és Somogy megyében - akár 30-50 milliméternyi eső is hullhat.
A legalacsonyabb hőmérséklet szerdán 4-10 fok között, a legmagasabb hőmérséklet 9-15 fok között várható. Az Észak-Alföldön lesz enyhébb az idő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld
Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni
Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.
2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat
A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.
2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld
Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
