Hírek
2018. Március 14. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Áprilisban írják jóvá a 12 ezer forintos támogatást a távhőszolgáltatók
A távhőszolgáltatók az áprilisi számlákban írják jóvá a téli rezsicsökkentés 12 ezer forintos támogatását - közölte a megyei jogú városok fejlesztéséért felelős tárca nélküli miniszter kedden Budapesten.
Kósa Lajos, miután megbeszélést folytatott a téli rezsicsökkentésről a Megyei Jogú Városok Szövetségének és a Budapesti Önkormányzatok Szövetségének képviselőivel, sajtótájékoztatón elmondta: a szolgáltatóknak április 15-éig a központi költségvetésből a célra 7,8 milliárd forintot utalnak át.
A miniszter közölte azt is, hogy ha valakinek az áprilisi számlája nem éri el a támogatás mértékét, akkor a jóváírást a következő hónapokban lehet érvényesíteni.
A szövetségekkel való találkozó okáról szólva elmondta, hogy alapvetően - 95 százalékban - a képviselt városok a tulajdonosai a távhőszolgáltató vállalatoknak.
Kósa Lajos megjegyezte, olyan megoldást választottak a téli rezsicsökkentés megvalósítására, amely a távhőszolgáltatóktól nem kér külön erőfeszítést, a likviditásukat nem zavarja, hiszen az említett összeget a költségvetésből finanszírozzák.
Kitért arra is, hogy a téli rezsicsökkentés a távhő esetében 650 ezer fogyasztót érint.
Szita Károly, Kaposvár polgármestere, a Megyei Jogú Városok Szövetségének elnöke arról beszélt, hogy 2010-ig Európában az egyik legmagasabb rezsit a magyarok fizették. Ezután elkezdődött azon kormányzati szándék végrehajtása, hogy Európában itt kelljen az embereknek az egyik legalacsonyabb rezsit fizetniük - mondta, hozzátéve, hogy a téli rezsicsökkentés ennek a folytatása.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld
Fegyvert fogott a köztársasági elnök
Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok
Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét
