Hírek
2022. Június 10. 06:00, péntek |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Aligátor sebesített meg súlyosan egy embert, aki kutyának vélte a hüllőt
Aligátor sebesített meg súlyosan egy floridai férfit, aki azért mert közelíteni az állathoz, mert azt hitte, hogy egy hosszú pórázon sétáltatott kutyát lát.
A férfi várhatóan teljesen felgyógyul a 3,5 méteres hüllő harapásából - írta a The Guardian online kiadása.
A helyi rendőrség közölte, hogy a baleset csütörtök kora reggel történt, miután egy férfi egy North Port-i motel közelében meglátott a bokrok között mozogni egy állatot, amit kutyának vélt.
Észrevett egy "sötét alakot", amiről azt hitte, "hosszú pórázon vezetett kutya" - idézte az NBC News Sarasota megye seriffjének szóvivőjét.
Amikor azonban az állat beleharapott a lábába, a férfi már nem hitte, hogy kutyával van dolga. "Ekkor megpróbált elmenekülni. Érezte, hogy az aligátor egy darab izomszövetet tép ki a lábából" - mondta Douglas Johnson.
A sérültet kórházba vitték, a sebeit ellátták, az aligátort befogták és egy helyi farmra került.
"Az áldozatot kiengedték a kórházból, várhatóan teljesen meg fog gyógyulni" - a rendőrség közleménye szerint.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld
Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét
Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét, akiket amerikai katonai műveletben fogtak el Caracasban, helyi idő szerint szombaton hajnalban.
2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok átveszi Venezuela irányítását
2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld
Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét
Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.
2026. Január 02. 10:11, péntek | Külföld
Ukrán elnök: a háború idén véget érhet, de fokozni kell a nyomást Oroszországra
Az ukrajnai háború 2026-ban véget érhet, de ehhez fokozni kell a nyomást Oroszországra - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újévi beszédében.
