Hírek
2020. Március 02. 09:58, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Adathalászatra figyelmeztet a kibervédelmi intézet
Az elmúlt időszakban megszaporodtak a koronavírusra hivatkozó, a kiberbűnözők által küldött adathalász és zsarolóvírust tartalmazó e-mailek – közölte a Nemzeti Kibervédelmi Intézet szóvivője az M1 hétfői műsorában.
Bor Olivér hangsúlyozta, hogy a bűnözők az emberek információéhségére alapozva, például az egyes országok egészségügyi minisztériumaira hivatkozva küldenek adathalász e-maileket.
Például olyan információt kínálnak, hogy hol lehet szájmaszkot beszerezni, és érzékeny adatokat kérnek az információért cserébe a felhasználóktól - tette hozzá.
A szóvivő arra kért mindenkit, hogy nézze meg a levelek feladóját, illetve ne kattintsanak rá a gyanús, általában szenzációt ígérő csatolmányokra.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Gajdos László: érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén a takarékossági felhívás nyomán
Érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén, ezen belül is Pismány városrészben az önkéntes víztakarékosságra felszólító felhívás nyomán, ugyanakkor továbbra is érvényben marad a harmadfokú vízhasználati korlátozás
2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten
Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.
2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld
Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak
A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.
