Hírek
2020. Január 19. 08:21, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A válság előtti szinthez közelít az autókereslet
Véget ért a "hét szűk esztendő" az autóiparban, az eladások a válság előtti szinthez közelítenek - mondta Várkonyi Gábor autóipari szakújságíró szombat reggel az M1 csatornán.
A szakértő elmondta, jelentős különbség a 2008 előtti kereslethez képest, hogy az akkori számok hátterében a "túltolt" hitelezés állt. A gazdasági válság után volt olyan év, amikor csak néhány tízezer autó fogyott a magyar piacon - tette hozzá.
Most már az éves eladások közelítenek a 200 ezerhez, ami nagyon szép teljesítmény, de arra, hogy ez így folytatódjon, nagyon kevés esély van - mondta, hozzáfűzve, ennek hátterében elsősorban a szigorú európai uniós környezetvédelmi szabályozás miatti drágulás áll.
Kifejtette, a drágulás - ami akár 10-15 százalékos is lehet - főként azokat a kicsi, illetve alsó-közép kategóriás autókat fogja érinteni, amelyek eddig megfizethetőek voltak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 16. 07:13, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: közel a megállapodás a Mol és a szerb NIS közötti tárgyalásokban
2026. Január 16. 07:08, péntek | Belföld
Takács Péter: a kormány 1160 mentőautót cserélt le az elmúlt években
A kormány 1160 ügyeleti és mentési feladatot ellátó mentőautót cserélt le az elmúlt években
2026. Január 16. 07:07, péntek | Belföld
Vasárnapig enyhül az időjárás, utána ismét hűlni fog a levegő
Enyhül az időjárás, sokfelé azonban ködre, helyenként minimális ónos esőre lehet számítani, vasárnap újra hidegebb lesz - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője csütörtöki közleményében.
2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről
A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható
