Hírek
2020. Szeptember 22. 08:13, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
A nemzetiségek helyzetéről tárgyal a parlament
Az Országgyűlés kedden nyolc előterjesztés általános vitájával folytatja munkáját.
A hétfőn kezdődött őszi ülésszak második napja reggel 9 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik.
A képviselők elsőként a Magyarország területén élő nemzetiségek 2017-2018-as helyzetéről szóló beszámolóról tárgyalnak.
Ezt követően több nemzetközi szerződés kihirdetésére vonatkozó indítvány kerül terítékre, az utolsó napirendi pontban pedig az egyes vagyonkezelő alapítványokról és az azoknak történő vagyonjuttatásról szóló kormányzati javaslatról tartanak vitát.
A Ház ülése szeptember 28-án, hétfőn ér véget. Ekkor azonnali kérdések és kérdések hangozhatnak el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 15:00, kedd | Belföld
AM: sonkától a tojásfestékig, átfogó Nébih ellenőrzés zajlik egészen húsvétig
Március 2-án indul az idei tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, melyet Tállai András az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára rendelt el.
2026. Március 03. 13:00, kedd | Belföld
Stratégiai jelentőségű nemzetközi megállapodásokat kötött a 4iG
4iG hosszú távra szóló, stratégiai jelentőségű nemzetközi együttműködéseket és keretmegállapodásokat kötött hétfőn Budapesten.
2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld
Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre
Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?
2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld
Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani
Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.
