Városlista
2025. december 23, kedd - Viktória

Hírek

2021. Április 30. 08:29, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A mesterséges intelligenca témájában hirdet pályázatot a Goethe Intézet

A mesterséges intelligenca témájában hirdet pályázatot a Goethe Intézet

A Goethe Intézet a mesterséges intelligencia jövőjét bemutató pályázatot hirdet 18-30 év közötti fiatalok számára MI2040 / A MI dönt[ésünk]? címmel.

A pályázatra olyan fiatalok jelentkezését várják, akik szívesen megmutatnák, hogyan látják a MI szerepét és annak hatását életünkre 20 év múlva.

"A mesterséges intelligencia (MI) mára már nem csak a tudományos-fantasztikus irodalom futurisztikus terméke, hanem mindennapi életünk szereplője lett. Bár alapvetően a gépek taníthatóságát helyezi fókuszba, mégis emberi kihívásokra kínál valós válaszokat" - olvasható a Goethe Intézet csütörtöki közleményében.

Pályázni egyénileg vagy maximum 3 fős csapatokban lehet az MI jövőbeli társadalmi szerepéről való állásfoglalással vizuális formában, állókép, mozgókép, installáció vagy interaktív alkalmazás kategóriákban. A szervezők május 23-ig várják a nevezéseket.

Mint írják, a pályázatra nem konkrét szolgáltatások megtervezését várják, hanem kutatásalapú, személyes álláspontokat kifejtő bemutató anyagokat.

A legígéretesebbnek ítélt pályázatok 300 euró alkotói anyagi támogatást, valamint egy nyári program keretében szakmai mentorálást kapnak projektjük megvalósításához.

Az elkészült munkák kiállításon mutatkozhatnak be 2021 őszén, a Goethe Intézet szervezésében.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld

NGM: februárban egyszerre nagyobb összeget kapnak a nyugdíjasok

Amit vállaltunk, teljesítjük: 2026-ban is megőrizzük a nyugdíjak vásárlóértékét, februárban érkezik a 13. havi nyugdíj és a 14. havi nyugdíj első heti részlete - közölte hétfői közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM)

2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld

NGM: idén is előrehozottan, karácsony előtt érkeznek a családtámogatási ellátások

A kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy a családok egyre több pénzből tudjanak gazdálkodni, hogy a karácsony az ünnep meghittségéről és valódi értékeiről szóljon.

2025. December 23. 08:55, kedd | Belföld

Fuvarozók tüntettek a tervezett útdíjemelés ellen Budapesten és környékén

Fuvarozók tüntetettek a tervezett útdíjemelés ellen hétfőn Budapesten és környékén, ez a rendőrség folyamatos tájékoztatása szerint időszakosan több helyen okozott torlódást, lassulást.

2025. December 23. 08:54, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Háborúmentes karácsonyunk lesz

Egy háborúmentes karácsonyunk lesz, de a háborús veszély nem múlt el - figyelmeztetett Orbán Viktor miniszterelnök a TV2 Tények című műsorának különkiadásában hétfőn este.