Városlista
2025. november 22, szombat - Cecília

Hírek

2012. Március 03. 07:03, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

A magyar devizatörlesztés kifutása gyengítheti a frankot

A magyar devizatörlesztés kifutása gyengítheti a frankot

A magyarországi devizahitelek végtörlesztése is beleszól az euró-svájci frank devizapáros árfolyamába.

A Volksbank treasury igazgatója a Gazdasági Rádiónak azt mondta, hogy február 29-től, vagyis a frankalapú hitelek rögzített árfolyamú végtörlesztésének kifutásával gyengülni kezdhet a frank, és ez áttételesen a még devizahitellel rendelkezők számára is jó lehet.

Kosárszky Gábor a következőképpen magyarázta az összefüggést. Az elmúlt félévben összességében 2,5 - 3 milliárd eurót érő visszaváltott magyar devizahitel jelenhetett meg a devizapiacon. Ezek eredendően magyarországi svájci frankalapú kölcsönök voltak, de hiába forintba fizették vissza az ügyfelek, azt a bankok előbb átkonvertálták euróba, majd így adták meg a korábbi hitelek fedezetéül szolgáló forrásbankoknak a frankhitelt. Mivel minden esetben euróról svájci frankra történő átváltás is volt, ez automatikusan erősen tartotta a frankot az euróval szemben. Ez a hatás azonban a hét közepével megszűnt.

Kosárszky Gábor szerint ebből pedig az következik, hogy a globális kockázatvállalási hajlandóság növekedésével együtt, emelkedni fog az euró-svájci frank devizapáros (vagyis gyengül a frank). A jelenlegi 1,2060-ról akár 1,25-ig is elmehet a következő hetekben. Ez pedig jó hír azoknak, akik nem fizették vissza frankalapú kölcsönüket, mert akár 220 környékére is lemehet a forint svájci frankkal szembeni árfolyama, amely jelenleg 237-240 között ingázik.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok

Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét

2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld

Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon