Hírek
2020. November 16. 10:45, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
A kormányt kérdezik a képviselők
A képviselők azonnali kérdéseket tehetnek fel a kormány tagjainak hétfőn az Országgyűlésben.
A parlament hatnaposra tervezett ülése 13 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd - a napirend elfogadását követően - két képviselő: Szabó Tímea (Párbeszéd) és Simonka György (Fidesz) mentelmi ügyében dönthetnek.
Az azonnali kérdésekre és válaszokra ezúttal is két óra állhat rendelkezésre, a koronavírus-járványra tekintettel interpellációk továbbra sem várhatók.
A Ház kedden szavazásokkal folytatja munkáját, szerdán pedig az alaptörvény kilencedik módosításáról, valamint a választási szabályok változtatásáról tárgyal. A képviselők csütörtökön és pénteken további tizenkilenc előterjesztés általános vitáját bonyolítják le.
A parlament ülése november 23-án, hétfőn érhet véget, amikor a képviselők újra azonnali kérdéseket tehetnek fel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld
Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek
A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.
2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld
Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés
Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -
2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld
Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében
Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.
