Városlista
2025. október 19, vasárnap - Nándor

Hírek

2021. Március 09. 15:47, kedd | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

A holland kormány március végéig meghosszabbítja a kijárási tilalmat

A holland kormány március végéig meghosszabbítja a kijárási tilalmat

A holland kormány hétfő esti sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy a koronavírus-járvány terjedésének lassítása végett március 31-ig meghosszabbítja a hatályban lévő, este 9 és hajnali 4 óra közötti kijárási tilalmat.

Mark Rutte, az ügyvezető kormány feje szerint az éles társadalmi vitákat kiváltó intézkedést - amely tavaly december közepén lépett életbe - nem lenne helyes döntés enyhíteni, mivel az új fertőzöttek száma továbbra is folyamatosan növekszik. A kijárási tilalmat március 15. és 17. között, a parlamenti választások időszakára felfüggesztik.

A miniszterelnök azt is elmondta, hogy az életben lévő korlátozásokat és lezárásokat fokozatosan fogják enyhíteni. Reményét fejezte ki, hogy nyár elejére az összes hollandiai lakos megkapja a vírus elleni első oltás első adagját, "ami után végre kezdetét veheti a visszarendeződés a normális életvitelbe".

A kormány további döntéseinek értelmében áprilistól a vendéglátóipari egységek teraszai megnyílhatnak, amennyiben a fertőzés terjedése lassul, továbbá a jövő héttel kezdődően az üzletek már egyszerre több vevőt is fogadhatnak.

A vezetés továbbra is - legalább április közepéig - szigorúan óva int a nem szükségszerű külföldi utazásoktól, azonban keddtől a holland repülőterek ismét fogadhatnak repülőgépeket az Egyesült Királyságból.

Hollandiában továbbra is igen magas az új fertőzöttek száma: hétfőn közel 4000 embernek lett pozitív a koronavírustesztje, míg a múlt héten napi átlagban 4500 ember betegedett meg. Ez idáig nem több mint 300 ezer ember kapta meg a koronavírus elleni oltás első adagját, ám a kormány azt tervezi, hogy májusban hetenként másfél millió embert oltanak be a rendelkezésre álló vakcinákkal.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 19. 09:01, vasárnap | Külföld

Donald Trump és politikája ellen tüntettek az Egyesült Államok számos nagyvárosában

Donald Trump elnök és politikája elleni tiltakozásul összehangolt tüntetéseket tartottak az Egyesült Államok számos nagyvárosában szombaton.

2025. Október 19. 08:57, vasárnap | Külföld

kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg az USA

Az amerikai hadsereg feltételezett kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg - közölte Donald Trump elnök szombaton.

2025. Október 15. 07:38, szerda | Külföld

Donald Trump: a Hamászt szükség esetén erővel kényszerítjük fegyverletételre

Donald Trump közlése szerint ha a Hamász nem teszi le a fegyvert, akkor erővel fogják erre kényszeríteni. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden.