Hírek
2012. Január 01. 15:13, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A benzinkutakon sem lehet majd cigit venni
Az országgyűlés elvetette a kereszténydemokrata Aradszki András módosító indítványát arról, hogy a benzinkutakon továbbra is lehessen cigit árulni - írja az index.hu.
A végszavazás előtt álló fiatalkorúak dohányzásának visszaszorításáról és a dohánytermékek kiskereskedelméről szóló törvényjavaslat szerint a dohánytermékek kiskereskedelme állami monopólium lesz.
Az állam főként családi vállakozásoknak adna koncessziót, amelyek csak külön jelzéssel ellátott dohányboltban árulhatnának cigit. A kétezernél kevesebb lakosú településeken legfeljebb egy, e fölött — minden kétezer fő után — egy dohánybolt létrehozását engedné a törvény. Más helyen dohányterméket nem lehetne forgalmazni.
A KDNP-s Aradszki András azt javasolta, hogy a benzinkutakon a többi terméktől elkülönítve, zárt szekrényből lehessen dohányt árulni. A képviselő indoklása szerint a Magyarországon átutazók rendszerint a benzinkutakon szerzik be a cigarettát is. Ha ez a lehetőség megszűnik és a cigaretta beszerzése Magyarországon nehezebbé válik, az átutazók már külföldön megveszik a szükséges mennyiséget, ami miatt Magyarországon a dohánytermékek-forgalmához kapcsolódó állami adóbevételek is csökkenni fognak.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 02. 07:25, hétfő | Belföld
Napos, az átlagosnál enyhébb, tavaszias idő várható március első hetében
Jellemzően napos, tavaszias idő várható március első hetében
2026. Március 01. 13:00, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: egy fokozattal megemeltük a terrorfenyegetettség készültségi szintjét
Összeült a Védelmi Tanács, megemeltük a terrorfenyegetettség szintjét egy fokozattal - mondta Orbán Viktor miniszterelnök szombat este közzétett Facebook-videójában.
2026. Március 01. 12:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai
A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón:
2026. Március 01. 10:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter Orbánnal együtt nézné meg személyesen, mi a helyzet a Barátság kőolajvezetékkel
Szombaton, az országjárás sárbogárdi állomásán Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke reagált Lázár János korábbi üzeneteire.
