Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2021. Augusztus 23. 18:18, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

A 12 éven felüli regisztráltak 83 százalékát már beoltották

A 12 éven felüli regisztráltak 83 százalékát már beoltották

A 12-17 éves korosztályból már a regisztráltak 83 százaléka megkapta a koronavírus elleni védőoltást - írta hétfőn a koronavirus.gov.hu.

A kormányzati portálon felidézték: Magyarország az elsők között kezdte meg a 12 év felettiek oltását. A szülők június óta tudják regisztrálni gyermekeiket. A 12-17 éves korosztályban eddig 201 ezren regisztráltak oltásra és 167 ezren már meg is kapták azt.

Az internetes regisztráció és időpontfoglalás továbbra is nyitott, ez a legegyszerűbb módja a gyermek beoltásának, de az iskolákban is lehetőséget biztosítanak a 12 év feletti diákok oltására. Az iskolai oltási akció augusztus 30-án és 31-én, valamint szeptember 2-án és 3-án lesz. A szülőknek szerdáig kell az iskolának jelezniük, hogy kérik vagy nem gyermeküknek az oltást.

Az oltás Pfizer-vakcinával fog történni az iskolaorvosok és háziorvosok bevonásával - írta a koronavirus.gov.hu.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld

Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel

Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.

2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete

Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.

2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen

Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.

2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld

Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány

Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.