Városlista
2026. február 12, csütörtök - Lívia

Hírek

2019. December 15. 09:54, vasárnap | Belföld
Forrás: mti/Fotó: MTI/Donka Ferenc

Vonat és kamion ütközött össze Kunszentmártonnál

Vonat és kamion ütközött össze Kunszentmártonnál

Összeütközött egy személyvonat és egy nyerges vontató a 45-ös főúton, Kunszentmárton térségében, a vasúti átjáróban - tájékoztatta a katasztrófavédelem az MTI-t vasárnap kora reggel.

A baleset következtében a jármű és vontatmánya felborult, a műszaki mentését a kunszentmártoni hivatásos tűzoltók végzik.

A munkálatok idejére az érintett útszakaszt teljes szélességében lezárták.

A MÁV közleményben ismertette, hogy a fénysorompó a baleset idején jól működött, a közút felé tiltó jelzést mutatott. A balesetben nem sérült meg senki.

A műszaki mentés idején – várhatóan 9 óráig – Nagytőke és Kunszentmárton között nem lehetséges a vonatközlekedés, a vasúttársaság pótlóbuszokkal szállítja az utasokat. A buszok a főút lezárása miatt csak jelentős kerülővel tudnak majd haladni, a menetidő egy-másfél órával is megnőhet – jelezte közleményében a MÁV.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 12. 12:00, csütörtök | Belföld

Nagy Bálint: az idén több mint 800 kilométernyi útszakasz újul meg országosan

2010 óta a Magyar Közút kezelésében lévő 30 ezer kilométernyi útból több mint hétezer teljes egészében megújult, az idén pedig további több mint 800 kilométernyi szakasz újul meg

2026. Február 12. 10:00, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Kína döntően járulhat hozzá a magyar gazdasági sikerekhez

2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld

Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása

Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.