Hírek
2018. Július 30. 18:03, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Már visszavihetők a kifogásolt vérnyomáscsökkentők
Már visszavihetők a gyógyszertárakba azok a vérnyomáscsökkentő gyógyszerek, amelyek valsartan hatóanyagánál kifogást találtak a hatóságok
– közölte az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) hétfőn az MTI-vel. A közlés szerint a szennyezett valsartan hatóanyagú készítményeket július 30-tól augusztus 31-ig vihetik vissza a betegek.
A hatóság felhívja a figyelmet, hogy betegenként két doboz, bontatlan és lejárati időn belüli készítményt vihetnek vissza, és a gyógyszer-visszavétel időpontjában érvényes térítési díjának megfelelő összeget kapják meg a betegek, azok is, akik közgyógyellátásra jogosultak.
A forgalomból kivont gyógyszereket bármely gyógyszertár visszaveszi, és a vásárlást igazoló blokk sem szükséges a készítmények leadásához. Az OGYÉI tájékoztatása szerint a bontott és/vagy lejárt szavatosságú készítményeket is vissza lehet vinni, azokat a gyógyszertárakban található hulladékgyógyszer gyűjtésére kihelyezett dobozba helyezhetik el.
Az OGYÉI június 29-én függesztette fel huszonhét vérnyomáscsökkentő gyógyszer forgalmazását, mert az egyik, egy kínai gyártó által előállított valsartan nevű hatóanyagban szennyező anyagot találtak, azonban nem minden Magyarországon forgalomba hozott valsartan hatóanyagú készítményt érintett az intézkedés.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld
KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt
2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak
Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.
2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.
