Hírek
2020. Február 22. 07:10, szombat |
Külföld
Forrás: mti
Veszélybe került az asztalitenisz csapat-világbajnokság megrendezése

Veszélybe került az asztaliteniszezők csapat-világbajnokságának megrendezése a dél-koreai Puszanban, ahol pénteken koronavírust diagnosztizáltak egy betegnél.
A nemzetközi szövetség (ITTF) pénteken bejelentette, hogy szombaton rendkívüli tanácskozásra kerül sor a városvezetés illetékeseivel és a dél-koreai szövetség (KTTA) képviselőivel. A lehetséges következmények megvitatása mellett téma lesz a világbajnokság esetleges elhalasztása is. Hozzátették, tanácsot kérnek az Egészségügyi Világszervezettől (WHO) és együttműködnek a Koreai Köztársaság kormányával a lehető legalaposabb egészségügyi és biztonsági intézkedések meghozatala érdekében.
A tornát március 22-től 29-ig rendeznék a dél-koreai kikötővárosban. A sorsolásra szombaton került volna sor, de azt már korábban elhalasztották.
A vírus miatt a kínai válogatott jelenleg Katarban készül a világbajnokságra.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 13. 09:08, vasárnap | Külföld
Donald Trump 30 százalékos vámot vetett ki az EU-ból és Mexikóból érkező importra
2025. Július 10. 14:00, csütörtök | Külföld
A British Museumba, a bayeux-i kárpit jövőbeni ideiglenes kiállítási helyére látogatott a brit kormányfő és a francia elnök
A British Museumba, a bayeux-i kárpit jövőbeni ideiglenes kiállítási helyére látogatott szerdán Keir Starmer brit kormányfő és Emmanuel Macron francia elnök.
2025. Július 08. 20:31, kedd | Külföld
Már több mint hetven ország állampolgárai jogosultak vízummentes beutazásra Kínába
Július közepétől Kína már több mint 70 ország állampolgárainak biztosít vízummentes belépést az országba.
2025. Július 08. 07:00, kedd | Külföld
Izrael jelentős légicsapást mért a húszik jemeni kikötőire és más célpontokra
Az izraeli légierő jelentős, mintegy ötven rakétából álló légicsapást mért a húszik jemeni kikötőire és más jemeni célpontokra vasárnap éjjel - jelentette az izraeli hadsereg (IDF) hétfő reggel.