Hírek
2011. Augusztus 22. 07:41, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Vérvizsgálattal szűrhető lesz a petefészekrák
Egy friss kutatás eredményei szerint a jövőben lehetséges lehet a petefészekrákot már korai stádiumban szűrni.
A tudósok ugyanis olyan biológiai markereket fedeztek fel a vérben, amelyek kizárólag azoknak a nőknek a szervezetében vannak jelen, akiknél már kialakult az elváltozás.
A petefészekrákot a jelenleg rendelkezésre álló eszközökkel lehetetlen már korai stádiumban kimutatni, ami miatt a tumort az orvosok csak akkor veszik észre, amikor az már teljesen kifejlődött, ez azonban jelentősen rontja a túlélési esélyeket - írja a Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention.
A legfrissebb kutatások azonban bizakodásra adnak okot: egy olyan antitestet fedeztek fel ugyanis a tudósok, amely kizárólag a beteg nők vérében van jelen, illetve kis számban azokéban, akik valamilyen meddőségi problémával küzdenek. Nem jelenik meg azonban az egészségeseknél, és azoknál, akiknek a petefészkén egyéb, nem rákos daganat található.
Ezek az eredmények kiemelten fontosak, mert ezeknek köszönhetően felcsillant a remény, hogy a nem is olyan távoli jövőben az orvosok már egy egyszerű vérvizsgálattal is szűrhetik majd a petefészekrákot - és ami még fontosabb: korai szakaszban is észlelhetik a betegséget - mondta dr. Judith Luborsky.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között
Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Koncz Zsófia: közös ügyünk, hogy a magyar családok erősek legyenek a jövőben is
2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld
MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe
A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van
2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld
NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan
Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan
