Hírek
2012. Február 27. 14:13, hétfő |
Külföld
Forrás: mno.hu / MTI
Vasutasok vesztek oda a tragédiában
Kisiklott a kanadai Via Rail vasúttársaság egyik személyvonata helyi idő szerint vasárnap délután Torontótól nyugatra; három vasutas meghalt, negyvennél több utas megsérült – közölték illetékesek
Michelle Lamarche Via Rail-szóvivő tájékoztatása szerint mind a három szerencsétlenül járt vasutas mozdonyvezető volt, és a szerelvény elején, a mozdonyfülkében tartózkodott, amikor a vonat elhagyta a síneket az Ontario tartománybeli Burlingtonban. Megsérült egy negyedik Via Rail-dolgozó is, aki szintén a mozdonyon utazott – tette hozzá a szóvivő.
Rick Goldring burlingtoni polgármester megerősítette, hogy hárman haltak meg a balesetben. Lamarche elmondta még, hogy 75-en utaztak a Niagara Fallsból Torontóba tartó vonaton. Egy Via Rail-tisztségviselő közlése szerint a mozdony az oldalára borult, rá egy kis, töltés melletti épületre, s a szerelvény mind a hat kocsija lefutott a vágányról.
A baleset körülményeinek kivizsgálása azonnal megkezdődött. Az időjárás nemigen okolható a történtekért, tiszta és száraz volt az idő. Egyelőre nem tudni, milyen sebességgel haladt a vonat, erre az adatrögzítő vizsgálata adhat majd választ.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld
Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét
Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét, akiket amerikai katonai műveletben fogtak el Caracasban, helyi idő szerint szombaton hajnalban.
2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok átveszi Venezuela irányítását
2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld
Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét
Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.
2026. Január 02. 10:11, péntek | Külföld
Ukrán elnök: a háború idén véget érhet, de fokozni kell a nyomást Oroszországra
Az ukrajnai háború 2026-ban véget érhet, de ehhez fokozni kell a nyomást Oroszországra - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újévi beszédében.
