Hírek
2018. Január 29. 12:50, hétfő |
Bulvár
Forrás: mti
Újabb világsztár bandát neveztek meg a Sziget fellépői közt

Az indie rock egyik zászlóshajója, az Arctic Monkeys is fellép az idei Sziget fesztiválon. A világhírű brit csapatnak az augusztus 14-i lesz a második magyarországi koncertje.
A koncertezéstől négy évig visszavonult zenekar hosszú ideje éllovasa a Sziget kívánságlistájának. Néhány évvel ezelőtt a frontember, Alex Turner Last Shadow Puppets elnevezésű formációjával már járt a fesztiválon - szerepel az szervezők által az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményben.
Az Arctic Monkeys 2002-ben alakult, eddig öt stúdiólemezt készített és valamennyi - Whatever People Say I Am, That's What I'm Not (2006), Favourite Worst Nightmare (2007), Humbug (2009), Suck It and See (2011), AM (2013) - vezette a brit albumlistát. A csapat három alkalommal kapta a legjobb zenekar díját a Brit Awardson és kétszer is főzenekarként lépett fel a Glastonbury Fesztiválon (2007, 2013).
A 2014-ben határozatlan időre meghirdetett szünet után az Arctic Monkeys (Alex Turner - ének, gitár; Jamie Cook - gitár; Matt Helders - dob, ütőhangszerek, vokál; Nick O'Malley - basszusgitár, vokál) tavaly újra összeállt, és szeptemberben hozzáfogott egy új albumhoz is, amely a tervek szerint az idén jelenik meg. Az Arctic Monkeys pihenőre vonulása előtt 2014 nyarán fellépett a soproni VOLT Fesztiválon.
A brit sztárzenekar az augusztus 8. és 15. közötti idei Sziget negyedik bejelentett nagyszínpados főzenekara (headlinere) Kendrick Lamar, Kygo, valamint a Mumford and Sons után. Utóbbi Európában csak a Szigeten lép fel 2018-ban.
Ezek érdekelhetnek még
2021. Február 24. 18:01, szerda | Bulvár
Beatles-mesterszakot hirdetett a Liverpooli Egyetem
A világon elsőként hirdetett mesterszakot a The Beatles együttes zenei hatásáról és örökségéről a Liverpooli Egyetem.
2021. Február 24. 13:09, szerda | Bulvár
Újraindult a nemi erőszak miatti nyomozás Gérard Depardieu ellen
Újraindult a nyomozás Gérard Depardieu francia filmsztár ellen egy 2018 nyarán elkövetett állítólagos szexuális zaklatás és nemi erőszak ügyében. A nyomozás már 2020. december 16-án elkezdődött
2021. Február 24. 10:00, szerda | Bulvár
Főzzünk Robival! Chili con carne - VIDEÓ
Itt ma még a bab is hús? :) Robi egy Chilis babot készít nekünk! :)
2021. Február 24. 08:46, szerda | Bulvár
Julia Roberts és Sean Penn is szerepel a Watergate-botrányról készülő sorozatban
Julia Roberts és Sean Penn is szerepel a Watergate-botrányról készülő új tévésorozatban - számolt be róla a deadline.com hollywoodi hírportál.